Pradžia Projektai

Projektai

 VšĮ LKMS vaikų ir jaunimo paramos centro įgyvendinami projektai:

 

LIETUVOS KATALIKIŲ MOTERŲ SĄJUNGOS VAIKŲ IR JAUNIMO PARAMOS CENTRO VAIKŲ VASAROS POILSIO "GINTARINĖ VASARA" 2020.07.20-25 ATASKAITA 

       Rengiamos stovyklos tikslai buvo: plėsti vaikų intelektinį akiratį, suteikti gamtinių bei kultūrinių žinių apie konkretų Lietuvos pajūrio regioną apimantį Palangos – Karklės ir Klaipėdos teritoriją, ugdyti gebėjimą savarankiškai skirti ir atpažinti įvairius šio pajūrio regiono gamtinius ir kultūrinius darinius, propaguoti sveiką gyvenimo būdą, mokyti turiningai praleisti laisvalaikį ir susiplanuoti savo dienotvarkę, ugdyti vaikų kūrybiškumą bei meninius gebėjimus.

Įgyvendinant numatytus tikslus vaikai apsilankė interaktyviame Karklės pajūrio regioninio parko pažintiniame centre, kuriame susipažino su vietine augalija, gyvūnija, tradiciniais verslais ir turistinėms vietovėmis, žiūrėjo pažintinius filmus apie Karklę, jos istoriją, gyvūnus, augalus ir laivybos istoriją. Centre dirbantis ekologas supažindino vaikus su Lietuvos pajūrio ekosistema. Žinias įtvirtinti padėjo interaktyvi aplinka, lentos kuriose patys galėjo sukurti kopas, surasti žuvims tinkamas dalis. Po informatyvios popietės, vaikai, ieškodami gintarų, aplankė regioninio parko teritorijoje esantį skardį ,,Olando kepurė“, kuris dar XIX a. tarnavo kaip orientyras vietos žvejams.

Tai pat aplankėme Klaipėdos Jūrų muziejų-delfinariumą, kuriame sužinojome, kad muziejus kaupia, saugo, tiria, konservuoja, restauruoja ir populiarina muziejines vertybes, kurios atspindi Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, laivybos istoriją bei jūros gamtos įvairovę. Didelį įspūdį, ypač mažiesiems, paliko persikėlimas keltu į Jūrų muziejų, akvariumą. Pakeliui apžiūrėjome senus, restauruotus laivus, paminklą žuvusiems jūreiviams, stebėjome pro šalį plaukiančius mažus ir didelius laivus. Po ekskursijos su didžiausiu malonumu ėjome stebėti Kalifornijos jūrų liūtų ir delfinų pasirodymus, palikusius neišdildomą įspūdį tiek mažiesiems, tiek ir dideliems - kiekvieną numerį palydėjome nuoširdžiais plojimais.

Aplankėme ir Radailiuose įsikūrusį interaktyvų dinozaurų parką ,,Dino“, kuriame mūsų laukė persipynusios pramogos ir žinios: 52 parke ,,apsigyvenę“ riaumojantys ir judantys dinozaurai, aktyvios pramogos, 5D kinas, elektromobiliai, veidrodžių labirintas, batutai ir ,,namelis aukštyn kojom‘‘.

Stovyklos metu organizavome: rytinę mankštą, ,,Mažąją olimpiadą, kurioje vaikai varžėsi bėgimo ir linksmųjų estafečių rungtyse, sportinius žaidimus gamtoje, pajūrio tinklinio, badmintono ir ,,karštos bulvės“ varžybas. Organizavome ilgai lauktą 20 km žygį pėsčiomis nuo Karklės poilsiavietės iki Palangos tilto pajūriu, kuriame vaikai galėjo išbandyti savo ištvermę ir atkaklumą. Tiltą žygeiviai pasiekė per keturias valandas ir pasivaikščioję ant tilto, susipažinę su jo istorija, aplankė nepaprastai gražią Basanavičiaus gatvę pilną legendų.

Leisdami laiką prie jūros, vaikai kūrė smėlio bei akmenų skulptūras iš gamtoje randamos medžiagos - akmenukų, augalų, kriauklių. Kiekvienas siekė atvaizduoti kas jam svarbiausia: nuotaika, forma, tekstūra, sąlytis su gamta. Kūrybą tęsė ir piešinių pleneras ,,Piešiame jūrą ir laivus“, kuriame ant didelio lapo vaikai kartu su vadovais vaizdavo realius ir savo įsivaizduojamus laivus, jūros motyvus, augmeniją, gyvūnus.

         Po intensyvios dienos, laukė atokvėpis prie vakaro laužo, prie kurio dalinomės įspūdžiais, žaidėme įvairius loginius žaidimus: minėme lietuvių liaudies mįsles ir minkles, sprendėme galvosūkius, pasakojome legendas apie laivus, jūrą, prisiminėme gražią Jūratės ir Kastyčio meilės istoriją ir gintaro atsiradimo legendą, organizavome stovyklos tradicija tapusius filmų vakarus. 

 

 

Didžiausia padėka

Vilniaus m. savivaldybei

dalinai finansavusiai mūsų vaikų vasaros poilsio stovyklą  „Gintarinė vasara“. 

 

  

 

LIETUVOS KATALIKIŲ MOTERŲ SĄJUNGOS VAIKŲ IR JAUNIMO PARAMOS CENTRO VAIKŲ VASAROS POILSIO PROGRAMOS „MES – SAULĖS VAIKAI“ KATALIKIŠKOS VASAROS STOVYKLOS

„DIEVO ŽODIS ATĖJO ATRASTI“

 

ATASKAITA

2020-08-18

 

      Po ilgo nuotolinio bendravimo ir pabodusio karantino, Lietuvos katalikių moterų sąjungos vaikų ir jaunimo paramos centro vaikai susirinko į katalikišką vasaros stovyklą „Dievo žodis atėjo atrasti“. Seni draugai, kurie pasiilgo vieni kitų per karantiną, smagūs renginiai ir šilta vasariška tarpusavio atmosfera subūrė visus į poilsiavietę „Pailgio perlas“, esančią Žeimenos g. 11, Družiliuose, Švenčionių rajone, kur visi smagiai dalyvavo stovyklos organizuojamojoje veikloje.

     Kiekviena stovyklos veikla buvo derinama ir planuojama pagal dienos temą: draugystės, džiaugsmo, malonės, bendrystės, meilės, gailestingumo ir tikėjimo.

  

PIRMA DIENA. DRAUGYSTĖS DIENA.

”Jau nebevadinu jūsų tarnais, nes tarnas nežino, ką veikia jo šeimininkas. Jus Aš draugais vadinu, nes jums viską paskelbiau, ką iš savo Tėvo girdėjau.” (Jn 15,15)

Draugystės diena prasidėjo atvykimu, įsikūrimu ir skaniais pusryčiais. Dienos veiklas pradėjome akademija. Kiekvienas stovyklautojas lankstė iš popieriaus žuvytes, kurios buvo svarbiausia nuotaikų akvariumo dalis. Žuvytės padėtis akvariume simbolizavo jausmus, norus, nuotaiką: jeigu aukštai - nuotaika teigiama, jei žemai - neigiama, jei per vidurį-esu pasimetęs. Šis nuotaikų akvariumas buvo aptariamas kiekvieną dieną prieš veiklas. Visi turėjo galimybę pristatyti, paaiškinti kaip jaučiasi, ko tikisi iš dienos, kokia nuotaika aplankė ir dėl kokių priežasčių tai vyksta.

     Pristačius stovyklos temą, veiklas, buvo labai įdomu išsiaiškinti ką kiekvienas tikisi gauti stovyklos metu, todėl atliko socialinę veiklą „Raibuliavimas“, kur stiprėjo vaikų pasitikėjimas savimi, savo jėgomis, formavosi supratimas, kad gyvenime priėmę teisingus sprendimus galime pasiekti norimus tikslus. Žinoma, toliau sekė saugos instruktažas, kur buvo aptartas tinkamas, saugus elgesys savo ir šalia esančių atžvilgiu, taip pat sukurtos bendros stovyklos taisyklės. Pasitelkus pagalbon „Paskirstymo kepurę“, stovyklautojai suskirstyti į tris būrius. Aišku, judriu žodžių žaidimu, buvo išbandytas būrių miklumas.

     Katechezė „Jus aš draugais vadinu“ prasidėjo giesme, kuri visus suartino ir paruošė darbui su savimi. Jos metu vaikai būriuose diskutavo kas yra draugas, ko moko draugystė, per ką randu draugystę. Kadangi lapai su klausimais ėjo ratu, kiekvienas paskutinį lapą pildęs būrys pristatė klausimą ir pateiktus atsakymus. Vėliau klausė evangelijos ištraukų, kuriose minima draugystė. Aiškinosi, ką Dievas pasakoja apie draugystę ir draugus, lygino su savo pateiktais atsakymais. Taip pat suskirstyti poromis, atliko praktinę veiklą. Reikėjo nupiešti draugą, parašyti penkias gražiausias, geriausias savybes ir  jį pristatyti kitiems.

     Socialinės veiklos „Žvilgsnio draugas“ metu visi turėjo galimybę pajudėti,  be žodžių užmegzti bei palaikyti draugiškus santykius. Atliekant šią veiklą buvo mažinama atskirtis bendruomenėje, atkreipiamas dėmesys, į mažiau populiarius. Žaidimo tikslas - neatskirti nei vieno vaiko, įtraukiant visus vaikus į veiklą,- buvo pasiektas. Kadangi šis žaidimas žaidžiamas be žodžių ir judesių, tik žvilgsnių pagalba, net ir droviausi ir tyliausi galėjo aktyviai dalyvauti ir jaustis jaukiai.

     Apžiūrėję teritoriją, susipažinę su aplinka, papietavę ir atsipūtę visi susirinko atsigaivinti Pailgio ežere. Toli, toli skriejo vaikų krykštavimas, juokas ir džiaugsmas.

      Po laisvalaikio buvo paskelbta būrių prisistatymo ruošimo užduotis: sugalvoti būrio pavadinimą bei jo atsiradimo legendą, bendraujant ir bendradarbiaujant nupiešti vėliavą, sukurti muzikinį foną. Prisistatymas turėjo atskleisti stovyklos pavadinimą. Po draugiškų diskusijų, kūrybiškumo bangos ir sočios vakarienės, išvydome fantastiškus prisistatymus, kurie atitiko paskelbtus vertinimo kriterijus. Taigi, stovykloje turėjome tris būrius: „Pandoros skrynia“, „Saulės ašaros“ ir „Pirmasis stebuklas“.

      Diena baigėsi siurprizu - judriomis etno žaidynėmis. Stovyklos svečias liaudininkas Vilius Marma pristatė ir pravedė lietuvių liaudies žaidimus „Kylą“ bei „Muštuką“, kurios paliko visiems dalyviams neišdildomus įspūdžius, atnešė naujas patirtis bei gerą nuotaiką ir nuoširdų buvimą kartu.

 

ANTRA DIENA. DŽIAUGSMO DIENA.

  „Šitą dieną Viešpats padarė; džiūgaukime ir linksminkimės šiandien.“ (Ps 118,24).

     Džiaugsmo diena prasidėjo švelniu ukulėlės skambėjimu ir pažadinančia direktorės pravesta mankšta. Po savitvarkos ir pusryčių prasidėjo dienos aptarimo veikla. Aptartas nuotaikų akvariumas, užpildytas praėjusios dienos dienoraštis. Šiais metais kiekvienos dienos įspūdžiai, užplūdę jausmai, įdomiausios veiklos buvo aprašomos ant gėlių žiedlapių. Taip per visą stovyklą būriai sukūrė po nuostabią prisiminimų gėlę.

     Katechetė prasidėjo suburiančia giesme. Būriuose aptarti klausimai: kas mane pradžiugina, kaip pradžiuginu kitą, kada būnu laimingas. Paskaitę atsakymus į klausimus, lyginome juos su evangelijos ištraukomis apie džiaugsmą. Praktinę džiaugsmo užduotį būriai atliko vaidindami. Išklausę Bruno Ferrero istorijos pradžią, turėjo pasiruošti, sugalvoti ir suvaidinti džiaugsmingą pabaigą. Visi būrių nariai dalyvavo spektakliuose, kiekvienas turėjo savo vietą ir vaidmenį,  kūrybiškai bei artistiškai atskleidė, pristatė džiaugsmo temą.

     Socialinė veikla „Mesk kauliuką“ padėjo atrasti bendravimo džiaugsmą. Mokė užmegzti santykį (rasti draugą pasimatymui/susitikimui), palaikyti santykį (pažaisti kauliuko klausimų žaidimą pačiam pasakojant ir išklausant draugą) bei nutraukti santykį (padėkoti už draugiją, atsisveikinti ir eiti į kitą pasimatymą/susitikimą) yra svarbūs įgūdžiai tarpusavio santykių kompetencijoje.

     Po pietų, poilsio ir atgaivinančių maudynių, vyko akademijos. Jos buvo suskirstytos į tris pogrupius, kur vyko muzikos, sporto ir dailės/ darbelių užsiėmimai. Būriai paeiliui keliavo į akademijas, kol aplankė visas tris. Muzikos akademijoje dainavo dainas, giedojo giesmes, atliko ritmines kūno perkusijos užduotis. Sporto akademijoje žaidė futbolą, krepšinį, tinklinį. Dailės darbelių akademijoje gamino vokus ir užrašų lapelius, kuriuose pagal dienos pavadinimus rašė linkėjimus. Taip buvo pagaminta dovana-staigmena stovyklos draugui.

     Vakaro programa buvo skirta teatrui, kuris visada sukelia labai daug džiaugsmo tiek pasirodymo dalyviams, tiek žiūrovams. Pasaka „Coliukė“ buvo padalinta į tris dalis. Kiekvienas būrys burtų keliu traukė ištrauką ir jai ruošėsi. Rinkosi vaidmenis, aprangą, dekoracijas, pasirodymo vietą stovyklos teritorijoje ir muzikinį foną. Po vakarienės stovyklavietę užplūdo nekantrumo, jaudulio, kūrybiškumo ir juoko banga. Vakaro programą pradėjo trys seserys- žemės, jūros ir oro deivės. Būriai vaidino ištraukas, taip atskleisdami savo teatrinius gebėjimus, net talentus. Įtraukdami į pasirodymus pačius mažiausius, demonstravo begalinę draugystę.

     Džiaugsmo diena baigėsi pokalbiais, dainomis, giesmėmis, maldomis ir žaidimais prie laužo.

  

TREČIA DIENA. BENDRYSTĖS DIENA.

„Tačiau svarbiausia gyventi bendrystėje su Kristumi, kad jūsų džiaugsmui nieko netrūktų.“ (Fil1,21 )

     Bendrystės dieną ryte skambėjo linksma, prikelianti, pakelianti nuotaiką mėlynųjų animacinio filmuko herojų Smurfų melodija, o pajudinti raumenukus ir pabusti padėjo bendra mankšta, susidedanti iš pratimų komplekso, kur kiekvienas stovyklautojas parodė po pratimą ir visi kartu jį atliko.

     Susitvarkę ir pasistiprinę, atlikę nuotaikų akvariumo, dienoraščio rašymo bei judesio veiklas, giesme pradėjo bendrystės katechezę. Vyko bendra diskusija: kada būnu bendrystėje, ko moko bendrystė, kas svarbu būnant bendrystėje. Išklausius evangelijos ištraukų, diskusijos išvados palygintos su Dievo žodžiu. Praktinėje veikloje kiekvienas piešė „Gerąją piramidę iš šešių langelių: vienas viršuje, du viduryje, trys apačioje. Langeliuose įrašo po sakinį:

• viršutiniame: „Man patinka Tavo elgesys“;

• viduriniuose: „Pasitikiu Tavimi“ ir „Iš Tavęs mokausi“;

• apatiniuose: „Gerbiu Tavo išmintį“, „Man atrodai malonus (-i)“, „Tave mėgstu ir palaikau“.

Pakilę iš savo vietų, sutikę žmogų, kuriam tinka vienas iš sakinių, to žaidėjo lape pasirašė. Visi vaikščiojo ratu, apmąstė visas šešias savybes ir pasirašė lapuose tų, kuriems sakiniai tinka.

Pabaigoje buvo peržvelgiamas ir aptariamas savas lapas: ar daugiau surinkau parašų, negu tikėjausi? Mažiau? Kodėl kitaip, negu (ar lygiai kaip) tikėjausi? Kas mane džiugina? Kas skaudina? Koks mano elgesys grupėje iššaukė tokius atsiliepimus?

     Socialinė veikla „Statau savo namą“ skatino draugiškus santykius, gerino tarpusavio bendravimą, ugdė gebėjimą pastebėti gerąsias draugų savybes, jas įvardinti ir pasakyti draugui. Veiklos metu kiekvienas stovyklos dalyvis turėjo savo plytą, ant kurios kiti dalyviai rašė jo gerąsias savybes. Iš gražiųjų žodžių plytų, būriai ir vadovai pastatė keturis namus.

     Pietūs, poilsis ir maudynės nepamirštama ir labai laukiama dalis. Po jų sekė akademijos. Stovyklautojai susėdę ratu dar kartą prisiminė dienos temą-bendrystė. Susėdę ratu bendrai kūrė atspaudų atvirukus. Kiekvieno stovyklautojo rankos atspaudas keliavo ratu ir buvo papuoštas įvairiausiais, draugų sugalvotais raštais. Išėjo gausybė nuostabių atspaudų darbų, iš kurių sukurtas bendras paveikslas visą likusį stovyklos laiką puošė terasą.

     Buvo pats laikas pajudėti. Skirtingose aikštelėse buvo galima išbandyti tris sporto rūšis- futbolą, krepšinį, tinklinį. Stovyklautojai rinkosi kas tinka, patinka ar arčiau širdies ir uoliai dalyvavo įvairiose sportinėse varžybose.

Vakare laukė puikiai iškūrenta, žolelėmis kvepianti pirtis, skanios laužo dūmu kvepiančios vaišės. Visi prisiminė praeitas stovyklas, dalinosi įspūdžiais ir džiaugėsi buvimu kartu.

 

KETVIRTA DIENA. MALONĖS DIENA.

 „Todėl drąsiai artinkimės prie malonės sosto, kad gautume gailestingumą ir rastume malonę pagalbai reikiamu metu.“ (Heb 4.16)

     Malonės diena prasidėjo linksma rytmečio žadinančia dainele. Linksmybės tęsėsi ir mankštos metu. Skambant ritmingai muzikai trepsėjo ir didelis, ir mažas. Savitvarka, pusryčiai, nuotaikų akvariumas, dienoraštis, linkėjimai – įprasta dienotvarkės seka.

     Malonės diena-tai laikas, kada dėkojame, atsiprašome ir prašome Dievo palaimos. Šią dieną stovyklautojai atliko Šlovinimo apeigas. Pagal Bruno Ferrero pasakojimą apie penkis rankos pirštus kūrė maldas. Kiekvienas pirštas simbolizuoja maldą už tam tikrus dalykus. Nykštys-brangiausi ir artimiausi asmenys, smilius-ligoniai, vieniši, patiriantys sunkumų žmonės, didysis- įvairių sričių vadovai, bevardis- gamta, gyvūnai, oras, vanduo, mažylis- maži ir retai pastebimi žmogučiai. Kiekvieną maldelę sekė tinkanti giesmė. Tą momentą stovyklavietė ir joje esantys žmonės prisipildė šviesos, meilės ir šilumos.

     Pamaitinę kūnus dvasiškai, fiziškai, pailsėję, pasipliuškenę, mokėsi pinti įvairiausių spalvų, ilgių ir raštų apyrankes.

     Toliau sekė sportinės būrių varžybos. Trąsa buvo padalinta į devynias stoteles su skirtingomis sportinėmis užduotimis. Būriai turėjo ne tik susidoroti su rungtimi, bet ir rasti, kokia eilės tvarka taškai išdėlioti bei kurioje vietoje jie yra. Pirma rungtis- dėliojant A4 formato lapus nueiti tam tikrą atstumą nepalietus žemės, antra- sustoti pagal ūgį užrištomis akimis, trečia-ridenti kauliuką, atliekant užduotis pereiti užduočių lapą, ketvirta-perduoti kuo greičiau kamuolius, kad jie neatsirastų pas vieną žmogų, penkta- futbolo kamuoliu, pasuojant numušti sustatytus pagalius, šešta- per atstumą švytuokle paliesti ant šakos kabantį boulingo kūgį, septinta- surasti savo batus sumaišytus dėžėje ir juos apsimauti, aštunta- neliečiant rankomis, nunešti ant galvos uždėtą dubenėlį miltų, devinta- valgomaisiais šaukštais pripildyti buteliuką vandens. Pavargę, bet laimingi būriai grįžo pailsėti.

    Po skanios vakarienės visų laukė puiki staigmena- DISKOTEKA. Renginių vedėjas  - didžėjus Vytautas padėjo sukurti tikrą muzikinių pasirodymų koncertą, kurio metu stovyklautojai galėjo atskleisti savo gebėjimus TALENTŲ ŠOU konkurse. Muzikos garsai padėjo visiems atsipalaiduoti ir nuotaikingai pabaigti dieną.

 

  PENKTA DIENA. MEILĖS DIENA.

 „Meilė kantri ir maloni, meilė nepavydi; meilė nesigiria ir neišpuiksta. Ji nesielgia nepadoriai, neieško savo naudos, nepasiduoda piktumui, nemąsto piktai, nesidžiaugia neteisybe, džiaugiasi tiesa.“ (1 Kor 13,4-8)

     Meilės diena prasidėjo jau įprastu režimu. Lydima ukulėlės švelnių garsų prikėlė rytinė dainelė,  stovyklautojai pakilnojo rankeles, pamankštino kojeles, susitvarkė, papusryčiavo ir pradėjo veiklą. Nuotaikų akvariumas, dienoraštis, dienos linkėjimai. Giesme prasidėjo katechezė. Direktorė paskaitė istoriją apie pasiaukojančią vaiko ir mamos meilę. Kaip vaikas savo tikėjimu, meile neleido mamai pasiduoti ir išgelbėjo ją po autoavarijos. Paskui visi užsimerkė ir paniro į šviesią, nešančią, skrendančią, įtraukiančią meditaciją. Sugrįžę iš savęs, skaitė ir aptarė „Meilės himną“- ištrauką iš Švento Rašto, kuri skaitoma jauniesiems sutuoktuvių metu. Praktinė užduotis taip pat buvo susijusi su „Meilės himnu“. Vietoje žodžių meilė arba ji, sakomas savo vardas. Vėliau kiekvienas pasidalino, kaip sekėsi ir kaip jautėsi taip ypatingai skaitydami apie save, girdėdami tokius nuostabius žodžius.

     Po pietų, poilsio ir gaivinančių maudynių, prasidėjo pasiruošimas Rasų šventei. Akademijos metu stovyklautojai gamino stebuklinguosius „Lotoso žiedus“. Vaikai turėjo galimybę susipažinti su įvairiais vietiniais augalais. Merginos iš įvairių žolių ir gėlių žiedų pynė vainikus, puošė vartus ir kupolę, o vaikinai rūpinosi laužaviete. Sulaukėme svečių  - menininkių dailininkės ir folkloristės Justinos ir muzikės bei šokių vadovės Liucijos Puidokaičių, kurios nuoširdžiai pasidalino savo žiniomis apie Rasų šventės simbolius, padėjo pasiruošti šventei bei jas pravesti nuostabiuose muzikos garsuose giedant giesmes, žaidžiant žaidimus, šokant lietuvių liaudies šokius.

     Po vakarienės prasidėjo Rasų šventė. Prie vartų susirinko pasipuošę stovyklautojai. Išsiskyrė dvi eilės-šviesiai apsirengusių ir vainikais pasidabinusių merginų bei pasipuošusių vaikinų. Apsiplovę veidą šventu vandeniu, rinkosi į aikštę, kur žaidė lietuvių liaudies žaidimus. Paskui keliavo lydimi gražių lietuvių liaudies giesmių prie kupolės. Merginos metė vainikus ir skaičiavo po kelių metų ištekės. Šventė tęsėsi prie laužo. Mesdami į laužą druską atsikratė piktų, neigiamų minčių ir jausmų, o aukodami duoną su medumi vieni garsiai kiti tyliai pasidalino savo norais bei prašymais. Skambant lietuvių liaudies melodijoms, prasidėjo šokiai. Visi tik kojas kilnojo, šoko, trypė. Pasistiprinę ir palydėję saulę, keliavo prie ežero paleisti vainikėlių. Taip pat pašnibždėję lotoso žiedui slapčiausias svajones, paleido į Pailgio ežerą. Žiedas išsiskleidė ir paleido svajones skristi su vėju. Sutemus būriai ėjo ieškoti paparčio žiedo. Nemažai teko paplušėti, nes reikėjo vadovautis nuorodomis ir ieškoti stebuklingo žiedo po visą stovyklos teritoriją. Taip pat šiai dienai buvo sugalvota nepaprasta užduotis. Dar ryte kiekvienas gavo lapelį su žmogaus vardu ir užduotimi, kurią turėjo atlikti. Tai buvo nuoširdūs siurprizai, komplimentai, dėmesys ir pan.

Pabaigoje vakaro programos, susėdę ratu, stovyklautojai pasidalino mintimis ar žmonės jautė, kas jų slaptas draugas ir kaip pačiam sekėsi juo būti bei bendroje maldoje prašė palaimos savo artimiems žmonėms.

Maloniai pavargę, su šypsena veide stovyklautojai keliavo į sapnų karalystę. Stebuklingas vakaras prisipildė lietuvių liaudies dainų, šokių, tradicijų, papročių, juoko, džiaugsmo, šilumos, šviesos ir meilės.

 

ŠEŠTA DIENA. GAILESTINGUMO DIENA.

„Būkite malonūs, gailestingi, atlaidūs vieni kitiems, kaip ir Dievas Kristuje atleido jums.“ (Ef 4,32)

     Gailestingumo dienos rytas: muzikinis pabudimo ritualas, žvali mankšta, savitvarka, pusryčiai. Veiklos prasideda nuotaikų akvariumu, dienoraščio kūrimu, linkėjimų rašymu.

     Katechezė prasidėjo įprastai. Giesmė, gailestingumo ir Šventojo rašto vietų aptarimas, bet praktinė dalis buvo stebinanti. Auklėtojai atsivėrė vaikams ir dalinosi savo gyvenimiška patirtimi, taip pagilindami gailestingumo, atgailos, suvokimo, tvirtumo ir tikėjimo reikšmę.

     Socialinė veikla „Skanios derybos“- vaikai mokėsi, kaip galima ramiai priimti bendrą sprendimą ir atsisakyti greito ir savanaudiško problemos sprendimo būdo. Stiprino ir ugdė gebėjimą bendradarbiauti ir susitarti, atsižvelgti į kito nuomonę, spręsti problemas derybų būdu. Kūrė draugiškus tarpusavio santykius. Suskirstyti poromis gavo po vieną sausainį ir turėjo priimti sprendimą, kas jį suvalgys. Refleksijos metu aptarti sprendimai ir jausmai veiklos metu ir po jos.

     Po pietų, poilsio ir maudynių sujudo visi stovyklautojai, nes prasidėjo pasiruošimas vakaro programai – Kaziuko mugei - Kermošiui. Kiekvienas dalyvis rinkosi pardavimų vietą, gamino rankdarbius, galvojo paslaugas bei žaidimus. Pardavimų firmos registravo savo verslą ir pateikę verslo planą bei įrodę savo verslo reikalingumą Vyriausiajam Angelų banko Archangelui gavo pradinį specialiųjų pinigų Angelitų neapmokestinamą paramą. Po jaudinančios įtampos, lakstymo, gamybos darbų, pasiruošimo darbų prasidėjo „Kermošius“. Turgavietėje pasirodė ir netikėti svečiai: Draugystė, Džiaugsmas, Bendrystė, Malonė, Meilė, Gailestingumas ir Tikėjimas. Šie pirkėjai buvo labai įdomūs. Kol pardavėjai neatspėdavo svečio vardo, tol jis nepirkdavo prekių ar paslaugų. O ten buvo visko: papuošalų, lesyklėlių paukščiukams, įvairios loterijos, lankstiniai, dirbiniai iš akmens, sporto paslaugos, komplimentai, būrimo salonas, gatvės šokiai net bilietai į teatrą. Po vakarienės dar buvo galimybė pasinaudoti paskutinės minutės pasiūlymu ir nusipirkti bilietą į spektaklį „Trys bobutės ir plėšikas“. Tai buvo tikra juoko bomba.

     Už surinktus pinigus vaikai turėjo galimybę aukcione nusipirkti įvairias paslaugas: pasaką prieš miegą, lopšinę, eksperimentų dirbtuvėlę, katę maiše, palapinės statymo kursus, naktines maudynes, vegetarišką vakarienę, arbatos vakarėlį, pusryčius į lovą. Vyko statymai ir paslaugų dalybos. Vaikai net susidėjo pinigėlius, jog galėtų nusipirkti vieną ar kitą patinkančią paslaugą. Po aukciono prasidėjo paslaugos, kurias teikė auklėtojai. Mažų ir didelių stovyklautojų tą vakarą laukė dar viena staigmena- naktinio filmo peržiūra. Taip baigėsi dar viena įspūdžių ir prisiminimų kupina diena.

   

SEPTINTOJI DIENA. TIKĖJIMO DIENA.

„Tikėjimas užtikrina tai, ko viliamės, ir parodo tai, ko nematome.“ (Heb 1,1)

     Tikėjimo diena atnešė ilgesnį rytinį miegelį, švelnias pabudimo melodijas ir nusipirktas paslaugas Kermošiuje – pusryčiai į lovą.

     Veiklos prasidėjo paeiliui: nuotaikų akvariumas, dienoraštis, kur paskutinės dienos žiedlapio lapelis pabaigė kiekvieno būrio gėlės žiedą, dienos linkėjimai. Šlovinimo giesmėmis stovyklos dalyviai pradėjo atsisveikinimo popietę. Išsitraukę lapelius su vardu visi sėdo į bendrą ratą. Rato viduryje stovėjo kėdė. Ant jos sėdosi kiekvienas stovyklautojas ir buvo apdovanotas gražiausiais žodžiais, kuriuos socialinės veiklos metu „Statau savo namą“ parašė bendruomenės nariai. Šie žodžiai buvo įamžinti atvirutėje bei skaitomi garsiai palydint nuoširdžiais plojimais. Laukė ir didysis siurprizas, kurį mes patys padarėme  - laiškas su autorinio darbo voku, kuriame visi buvome paruošę septynis lapelius, kuriuose įrašėme nuostabius palinkėjimus, mintis atsižvelgdami į kiekvienos dienos intenciją. Tai buvo nuostabi šventė, kurioje pagerbtas ir pakylėtas pasijuto kiekvienas dalyvis...

     Pietūs, daiktų pakavimas, savitvarka ir apdovanojimai. Būriai už visos stovyklos metu atliktas įvairias veiklas, buvo įvertinti prizais: pirmosios vietos laimėtojai „Pirmasis stebuklas“ lėks su vėju kartingų trąsoje, antrosios vietos laimėtojai „Saulės ašaros“ puikiai leis laiką žaisdami boulingą  ir trečiosios vietos laimėtojai „Pandoros skrynia“ susitiks pasmaguriauti picerijoje. Visi dalyviai apdovanoti saldžiaisiais medaliais. Taip pat vaikai saldžiosiomis dovanomis padėkojo darbuotojams už gražiai praleistą laiką kartu. Po to vyko vaišės, tylios asmeninės padėkos ir nuoširdūs atsisveikinimai bei apgailestavimai, kad laikas būnant kartu labai greitai prabėgo ir ši stovykla jau baigėsi...

     Kiekvienas savyje išsivežė neaprėpiamą gausybę draugystės, džiaugsmo, bendrystės, malonės, meilės, gailestingumo ir tikėjimo dovanų.

 

Ataskaitą ruošė

Stovyklos vadovė Gintarė Masalskienė

 

Didžiausia padėka

Vilniaus m. savivaldybei dalinai finansavusiai mūsų vaikų vasaros poilsio  

programą  „Mes- Saulės vaikai“. 


 


VšĮ Lietuvos Katalikių moterų sąjungos vaikų ir jaunimo paramos centras

2019-06-22 ― 2019-06-27  Stovyklos „Viešpatie, tapk mano Draugu“ ataskaita

poilsiavietėje Vila Baluošas, Molėtų raj.

 

Saulėtą, šiltą birželio 22 dienos rytą Švenčionių rajone „Vila Baluošas“ prasidėjo Lietuvos katalikių moterų vaikų ir jaunimo paramos centro katalikiškoji stovykla „Viešpatie, tapk mano Draugu“. Šiais metais stovykla buvo orientuota į savęs, draugo, šalia esančių žmonių pažinimą. Derindami švento rašto skaitinius, katalikiškų filmų ištraukas, aktyvius mokymo metodus bei socialinius žaidimus, stiprinome vaikų tikėjimą, savivertę, plėtėme bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, ugdėme kūrybiškumą.

Kiekviena diena turėjo savo pavadinimą, intenciją ir dienotvarkę, kuri suskirstyta keliais etapais: dienoraštis (praeitos dienos prisiminimas ir aptarimas), katechezė, akademija, vakaro programa, vakaro malda.  Šiais metais programą papildė aktyvūs mokymo metodai bei socialiniai žaidimai. Vaikai pažadinti ukulėlės muzikos ir tradicinės žadinimo dainelės, rinkdavosi į mankštą paremtą vaikščiojimu pagal muziką. Laisvu laiku eidavome atsigaivinti, paplaukioti Baluošo ežere, žaisdavome įvairius sportinius žaidimus arba mėgaudavomės saulės voniomis. Vakarais vykdavo auklėtojų bei būrių vadų pasitarimas, kur buvo aptariami rūpesčiai, nuotaikos bei mintys. Veiklos buvo vertinamos taškais pagal kriterijus, taip pat kiekvienas būrys vertino kitus būrius po vakaro pasirodymo bei būriai vertino savo dienos veiklas pagal sukurtas taisykles.

 

Pirmoji diena „Kas aš esu?“ skirta savęs pažinimui. Intencija „Viešpats- mano ganytojas, man nieko netrūksta. Žaliose pievose Jis mane guldo , prie ramių vandenų mane gano” (23 psalmė 1-2 eil.). Susinešę daiktus ir įsikūrę kambariuose susirinkome bendrai, visi kartu sukurti stovyklos taisyklių, išklausyti ir pasirašyti instruktažo. Katechezės dalyje buvo pasitelkta ir aptarta Bruno Ferero istorija apie sąskaitą, kurią gauna žmogus nukeliavęs prie dangaus vartų. Turėjome galimybę apmąstyti ar tinkamai elgiamės, kalbame ir galvojame. Akademijos metu kūrėme popierines lėles, kurios atitiko mūsų jausmus, mintis, nuotaikas bei norus. Pasistiprinę, pailsėję ir aptarę būrių sudėtį, vaikai keliavo kurti būrių vėliavų bei prisistatymo. Šiais metais turėjome tris būrius: „Dievo mintis“, „Dievo paukščiai“, „Dangaus vartų sargai“. Pristatymo vertinimo kriterijai: estetika, kūrybiškumas, originalumas, atitinka temą, prisistatymas. Vakaro programos metu susipažinome su Joninių šventės papročiais ir tradicijomis. Atvykęs svečias Vilius Marma pamokė įvairiausių lietuvių liaudies šokių, žaidimų ir dainų. Vakare – Maldos laike meldėmės ir prašėme Dievo palaimos mūsų artimiesiems.

 

Antroji diena „Kas aš esu?“ taip pat skirta savęs pažinimui. Intencija “Nors einu per tamsiausią slėnį, nebijau jokio pavojaus, nes Tu su manimi” (23 psalmė 4 eil.). Katechezės tema-aš. Kiekvienas išklausęs Evangelijos pagal Luką istoriją “Muitininkas Zachiejus”, galėjo pamąstyti apie save. Dar labiau įsiklausyti, pažinti ir susipažinti su savimi padėjo medžio piešimas, socialinis žaidimas “Rankos”, kurio metu piešėme dvi savo rankų plaštakas. Ant vienos rankų pirštų rašėme stipriąsias savo savybes, tai kas sau pačiam patinka, ant kitos rankos pirštų- tai ką norime savyje pataisyti. Norintys gerąsias ir taisytinas savybes skaitė garsiai. Pasistiprinę ir pailsėję, akademijoje kūrėme žvakides. Maldos metu bandėme dar kartą pajausti savo vidinį aš, išgirsti tai kas geriausia, ką reikia pataisyti ir paprašyti Dievo pagalbos stiprinant savo „Aš“.Vakaro programa - “Legendų vakaras”. Būriai burtų keliu išsirinko legendas ir paruošė tris spektaklius : “Jūratė ir Kastytis”, “Neringa”, “Džiugas”. Paskutinis dienos akcentas- madų šou, kurio metu atsiskleidė tiek vaikų, tiek auklėtojų išmonė. Čia buvo romantiško jaunimo, gatvės mados, svečių šalių įvaizdžių atstovų, kurie keliavo auklėtojų-dizainerių kurtu podiumu, dalyvavo fotosesijoje. Po įtemptos dienos vadovų susirinkimo metu aptarėme geras ir taisytinas tos dienos akimirkas.

 

Trečioji diena “Kas Tu esi?” skirta draugo pažinimui. Intencija “Tu trokšti tiesos ir nuoširdumo, todėl mokyk mane išminties ligi širdies gelmių.” (51 psalmė 8 eil.). Katechezėje žiūrėjome filmo ištrauką, kuri sukurta Evangelijos pagal Matą  biblijos istorijos “Palyginimas apie sėjėją” pagrindu. Aptarėme tikėjimo tiesas bei žmonių skirtumus. Socialinėje veikloje “Suprantu Tave be žodžių” susiskirstėme poromis ir naudodami tik judesius bandėme išsiaiškinti partnerio pomėgius. Vėliau juos pristatėme stovyklautojams. Taip turėjome galimybę artimiau susipažinti su draugais. Artėjant vakarui savo kūrybiškumą tobulinome akademijoje, kurios metu darėme įspūdingas dėžutes-dovanas. Jų viduje įklijavome gražiausias stovyklautojo savybes, kurio vardą prieš tai ištraukėme burtų keliu. Dieną tęsėme linksmose orientacinėse varžybose, kur vaikai turėjo susiorientuoti ir atrasti užduočių atlikimo vietas. Reikėjo įveikti virvių sieną, sukurti repą pagal duotus žodžius, surinkti daiktus pagal pateiktą sąrašą, įveikti krepšinio rungtį bei supakuoti kiaušinį taip, kad nesudužtų. Vakaro programa- viktorina “Pasakų herojai atgyja”. Įvairaus pobūdžio užduotyse, būriai turėjo pademonstruoti žinias apie pasakas ir jų herojus. Jaukų vakarą praleidome prie laužo giedodami giesmes bei dainuodami įvairiausias dainas. Vakarą užbaigėme paparčio žiedo ieškojimu bei dienos aptarimu vadovų susirinkime.

 

Ketvirtąją dieną “Kas tu esi?” tęsėme draugo pažinimą. Intencija “Sukurk man tyrą širdį, Dieve, ir atnaujink manyje ištikimą dvasią.”(51 psalmė 12 eil.). Katechezės metu būriai vaidino epizodą “Palyginimas apie talentus” iš Evangelijos pagal Matą. Po pasirodymų aiškinomės kam padeda, kokius mūsų veiksmus palaiko Dievas.  Po skanių pietų ir vasariškų maudynių akademijos metu pynėme bendrą Viešpaties meilės širdį. Kiekvienas prisidėjome prie bendros kūrybinės užduoties, kurdami vieną spalvingą širdį. Vėliau vaikai ruošėsi talentų vakarui. Atskirai ar kartu kiekvienas turėjo galimybę parodyti savo talentus įvairiose srityse. Vėliau visų laukė pirtis, maudynės, vaišės prie laužo, paslaptingi pasakojimai, puikios giesmės ir dainos. Visi jutome artumą, meilę, šilumą, tarpusavio supratimą. Susirinkimo metu pasidžiaugėme puikiai pavykusia diena.

 

Penktoji diena “Visi kartu- mes jėga” ,mūsų kaip komandos pažinimo diena. Intencija “Pridera Tau, Dieve, šlovės giesmė. Tu lankai kraštą ir palaistai, padarai jį turtingą ir derlingą.”(65 psalmė 2, 10 eil.). Šią dieną sulaukėme Lietuvos katalikių dvasios vadovo kunigo Vytauto Rapolio, kuris paaukojo Šv. Mišias, o mes turėjome galimybę pašlovinti Dievą giesmėmis. Socialinės „Vienas už visus“ veiklos metu, būrys turėjo išlaikyti balioną ore, nenaudodami nei rankų, nei kojų. Taip buvo stiprinami komandinio darbo įgūdžiai, stiprinamas pasitikėjimas grupe. Po pietų ir poilsio laiko, akademijoje puošėme savo lėles, kurias gaminome pirmąją stovyklos dieną, dailinome dėžutes. Kalbėjomės apie svajones, mokėmės jas kurti ir užrašyti. Sporto šventės metu komandos vykdė įvairias užduotis, kuriose reikėjo ne tik sportiškumo, bet ir sumanumo. Varžybas vainikavo futbolo rungtynės su mūsų super didžėjumi mūsų laukiamu Vytautu ir jo draugu Deividu. Diena baigėsi įspūdinga diskoteka ir naktinio kino „Pažadas“ seansu. Po susirinkimo skirstėmės susimastę, bet puikios nuotaikos ir šviesių minčių.

 

Šeštoji diena „Visi kartu- mes jėga“. Intencija “Tu įgalini žemę auginti pasėlius. Juk Tu ją parengi! Gausiai palaistai jos vagas, sutrupini jos grumstus, suminkštini lietaus būriais, laimini augantį derlių.”(65 psalmė 10-11 eil.). Susidėję daiktus sėdome į ratą aptarti jau papuoštos lėlės jausmų, norų ir svajonių. Atlikome socialinę veiklą “Paslaptis”, kur vaikai dėkojo draugams, taip pat dovanojome dėžutes su gražiausiais žodžiais, taip pastiprindami draugo gerąsias savybes.  Toliau vyko būrių apdovanojimai pagal surinktus taškus per visą stovyklavimo laiką. Taigi, pirmoji vieta – “Dievo mintis”, antroji- “Dievo paukščiai”, trečioji- “Dangaus vartų sargai”. Po apsikabinimų ir meilės prisipažinimų, kupini šviesos, meilės ir šilumos išvykome namo.

Dievo planas - kad žmogus būtų žmogumi ĮVYKDYTAS.

  

 

Projekto pavadinimas: „Ateisiu tavęs pasitikti“

Projekto data - 2018 m. balandžio mėn. iki 2018 m. rugsėjo mėn.

Projekto tikslasugdyti vaikų globos namų globotinius (rūpintinius) dvasiškai stipriomis asmenybėmis, praplečiant akiratį, puoselėjant lietuvišką – krikščionišką kultūrą bei formuojant krikščioniškas vertybes, lietuvybę, mokyti prasmingai ir turiningai praleisti laisvalaikį.

Projekto uždaviniai:

1. Meilės Dievui ir artimui dvasioje stiprinti jauną asmenybę;

2. Puoselėti lietuvišką – krikščionišką kultūrą, bei vertybes, lietuvybę ir tradicijų tęstinumą;

3. Formuoti krikščioniškas vertybes gyvenime;

4. Mokyti prasmingai ir turiningai praleisti laisvalaikį, pozityviai elgtis įvairiose situacijose.

Projekto dalyviai – VšĮ LKMS vaikų ir jaunimo paramos centro vaikų globos namų globotiniai. Iš viso projekte dalyvaus 30 -32 globotinių.

1.     SUMA, KURI BUVO GAUTA PROJEKTUI:

Projektui gavome 3000 JAV dolerių.

2.     DATA, KADA PARAMA BUVO GAUTA:

Paramą gavome 2018 m. birželio 20 d.

3.     KAIP PARAMA BUVO GAUTA – TIESIOGIAI Į ĮSTAIGOS SĄKAITĄ, AR PER ARKIVYSKUPIJĄ/ VYSKUPIJĄ/ VIENUOLIJĄ?

Parama gauta banko mokėjimo pavedimu, tiesiogiai į VšĮ LKMS vaikų ir jaunimo paramos centro sąskaitą iš Vilniaus arkivyskupijos sąskaitos.

4.     VEIKLOS ATASKAITA.

Įvykdyti 2018 m. pavasario – 2018 m. rudens katalikiški renginiai:

Eil. Nr.

Renginio pavadinimas

Vieta

Data

1

Ateitininkų kuopos susitikimas

Vilnius, Aušros Vartų g. 12

2018-04 /09

2

Vaikų dalyvavimas ir giedojimas Šv. Mišiose.

Vilniaus m. bažnyčios

2018-04 /09

3

Tiberiados bendruomenės organizuojama Velykų stovykla.

Baltriškių kaimas, Zarasų rajonas.

2018-03-29/ 2018-04-01

4

Moksleivių ateitininkų pavasario akademija „Aukso vidurys“

Kauno Juozo Urbšio gimnazija

2018-04-04/06

5

Ateitininkų federacijos suvažiavimas

Ateitininkų rūmai, Laisvės al. 13, Kaunas

2018-04-07/06

6

Bendruomeninių vaikų globos namų renginys Vaikų velykaitės

M. Balinskio 6, Vilnius

2018-04-14

7

Dalyvavome projekte „Būkime kartu prie stalo“ , kur kartu su projekto vadovais susitikimo su LR Prezidente Dalia Grybauskaite

Rrestorane Cozy, esančiame Domininkonų g. 10, Vilniuje

 

2018-04-23

8

Krikščioniškosios muzikos festivalis – konkursas „Meilės giesmės".

Vilniaus Maironio progimnazija

2018-04-27

9

Tiberiados bendruomenės organizuojama stovykla „Pjūties vaikų pavasario savaitgalis“

Baltriškių kaimas, Zarasų rajonas.

2018-04-28/29

10

Tiberiados bendruomenės organizuojama stovykla „Paauglių savaitgalis“

Baltriškių kaimas, Zarasų raj.

2018-05- 05/06

11

Dalyvavimas Lietuvos katalikių moterų sąjungos Motinos dienos 90-ųjų metinių minėjimo koncertinėje programoje

Kristaus Atsimainymo Katedra, Kaišiadorys

2018-05-06

12

Rekolekcijos vaikams Šv. Jono apaštalinių seserų Viešpaties Apreiškimo vienuolyne

 Senieji Trakai, Pilies g. 1

2018-05-19/20

13

Rekolekcijos vaikams Šv. Jono apaštalinių seserų Viešpaties Apreiškimo vienuolyne

 Senieji Trakai, Pilies g. 1

2018-05-26/27

14

Katalikiškoji stovykla „Malda – kelias į meilę“

Poilsiavietė “Karališka vila” Paungurių kaimas, Trakų raj.

2018-06-25/29

15

Ateitininkų federacijos sąskrydis „Įkvėpti ateities“

Ateitininkų stovyklavietė, Berčiūnai, Panevėžio raj..

2018-07-07/08

16

Moksleivių ateitininkų žygis po Aukštaitiją „Pasūdyk Lietuvą“

Aukštaitija

2018-07-08/12

17

Vilniaus Šv. Jono Bosko parapijos dieninė vaikų saleziečių stovykla

Erfurto g. 1, Vilnius

2018-07-09/22

18

Vilniaus Šv. Jono Bosko parapijos vaikų saleziečių stovykla

Ignalinos raj. Tverečiaus kaimas

2018-07-31/ 2018-08-07

19

Katalikiškoji Berčiūnų ateitininkų stovykla vaikams

Ateitininkų stovyklavietė, Berčiūnai, Panevėžio raj.

2018-08-02/11

20

Tiberiados bendruomenės organizuojama tarptautinė stovykla su jaunimu iš Belgijos

Zarasų raj., Baltriškių kaimas

2018-08-11/15

21

Moksleivių ateitininkų vasaros akademija „ 5 Valstybės drambliai“

Kėkštai, Kretingos raj.

2018-08-24/29

22

VCUP Apdovanojimų Koncertas skirtas piešinių konkurui 100 metų Lietuvai

VCUP, Vilnius

2018-09-13

23

Jaunimo susitikimas su popiežiumi Pranciškumi

Katedros a., Vilnius

2018-09-22

24

Tiberiados bendruomenės organizuojama Šv. Pranciškaus stovykla – savaitgalis jaunimui „Laisvai dovanoju savo gyvenimą“

Zarasų raj., Baltriškių kaimas

2018-09-28/30

 

 

Projekto pavadinimas: „Dievas tegali mylėti“

Projekto data -  2017 m. spalio mėn. iki 2018 m. kovo mėn.

Projekto tikslas – ugdyti vaikų globos namų globotinius (rūpintinius) dvasiškai stipriomis asmenybėmis, praplečiant akiratį, puoselėjant lietuvišką – krikščionišką kultūrą bei formuojant krikščioniškas vertybes, lietuvybę, mokyti prasmingai ir turiningai praleisti laisvalaikį.

Projekto uždaviniai:

  • Ugdyti globotinius (rūpintinius) savarankiškomis asmenybėmis;
  • Išsaugoti kalendorinių švenčių, tautinių tradicijų, papročių, krikščioniškos kultūros bei vertybių gyvybiškumą;
  • Atskleisti vaikams kiekvienos kalendorinės šventės šiuolaikiškumą, dvasinę, dorinę, estetinę, tautinę, bendražmogišką vertę, jos svarbą šeimos ir bendruomenės gyvenime.

Projekto dalyviai – VšĮ LKMS vaikų ir jaunimo paramos centro vaikų globos namų globotiniai. Iš viso projekte dalyvavo 30 globotinių.

Suma, kuri buvo gauta projektui:
3000 USD (2533,78 Eur.)

Data, kada parama buvo gauta:
2017 m. lapkričio 16 d.

Kaip parama buvo gauta?

Parama gauta banko mokėjimo pavedimu, tiesiogiai į VšĮ LKMS vaikų ir jaunimo paramos centro sąskaitą iš Vilniaus arkivyskupijos sąskaitos.

VEIKLOS ATASKAITA.

Įvykdyti 2017 m. rudens – 2018 m. pavasario katalikiški renginiai:

Data

Renginio pavadinimas

Renginio vieta

Dalyvauja

2017-09-30

Lietuvos katalikių moterų sąjungos 100-osios metinės. 

Kaišiadorių sielovados centras, Birutės g. 9, Kaišiadorys

Visi vaikai

2017-10-14/15

Vilniaus krašto ateitininkų kuopų dienos ”Šokantys lapai”

Dūkšto vidurinė mokykla, Dūkštas, Ignalinos raj.

Dalyvavo 4 vaikai.

2017-10-21/22

Pjūties vaikų rudens savaitgalis.

Tiberiados bendruomenėje. (Baltriškių kaime, Zarasų raj.).

Dalyvavo 4 vaikai.

2017-10-27

Rudenėlio šventė. Sveiko maisto vakaronė.

M. Balinskio g. 6, Vilnius

Dalyvavo visi vaikai.

2017-10-28/29

Paauglių savaitgalis

Tiberiados bendruomenėje. (Baltriškių kaime, Zarasų raj.).

Dalyvavo 4 jaunuoliai

2017-11-11

XVI Šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalis ”Sielos”

Naujoji Akmenė.

Dalyvavo visi vaikai.

2017-11-17/19

Vilniaus krašto ateitininkų stovykla Aušros Vartų savaitgalis 2017 ”Meilė prasideda namuose”

Vilniaus Jezuitų gimnazijoje, Augustijonų g. 5, Vilnius.

Dalyvavo 9 vaikai.

2017-12-15

Advento vakaras ” Aš Esu Gyvasis...”

M.Balinskio g. 6, Vilnius.

Dalyvavo visi vaikai.

2017-12-28 – 2018-01-01

Moksleivių ateitininkų žiemos akademija ”Pašaukimas. Įrašyta širdyje.”

Telšių ”Džiugo” gimnazijoje, Sedos g. 29, Telšiai

Dalyvavo 2 vaikai.

2018-01-02

Vilniau pilių valstybinio kultūrinio rezervato direcijos Edukacinės programos ”Lietuvos valstybės simboliai” renginys ”Mūsų trispalvė”

M.Balinskiog. 6, Vilnius

Dalyvavo visi vaikai.

2018-01-04

Naujametinis renginys ”Trijų karalių belaukiant...”, ”Talentų šou”.

LK Vilniaus įgulos karininkų ramovėje, Pamėnkalnio g. 13, Vilnius.

Dalyvavo visi vaikai.

2018-01-20/21

Pjūties vaikų žiemos savaitgalis

Tiberiados bendruomenėje. (Baltriškių kaime, Zarasų raj.)

Dalyvavo  4 vaikai.

2018-02-16/18

Tiberiados bendruomenės  Paauglių savaitgalis

Šv. Kristoforo progimnazijoje, Kalvarijų g. 87, Vilnius.

Dalyvavo  4 vaikai.

2018-02-19

Lietuvos 100-mečio minėjimas.

M.Balinskio g. 6, Vilnius

Dalyvavo  visi vaikai.

2018-03-2/4

Vilniaus krašto Ateitininkų Šv. Kazimiero savaitgalis

Vilniaus Jezuitų gimnazijoje, Augustijonų g. 5, Vilnius.

Dalyvavo 8 vaikai.

2018-03-04

Kaziuko mugė 2018, Vilnius. Dalyvavo 16 vaikų.

Vilnius.

Dalyvavo vusi vaikai.

2018-03-17

Piligriminė kelionė ”Pasitikėjimo piligrimystė su Taize giesmėmis Anykščiuose”

Anykščių Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje, Vilniaus g. 8, Anykščiai.

Dalyvavo visi vaikai.

2017-10 mėn. – 2018-03 mėn.

Jaunimo Šlovinimo vakarai bendruomeniniuose vaikų globos namuose.

M.Balinskio g. 6, Vilnius

Dalyvavo visi vaikai.