Pradžia Projektai

Projektai

VšĮ LKMS vaikų ir jaunimo paramos centro įgyvendinami projektai:

 
VASAROS POILSIO STOVYKLOS 
„PO GYVYBĖS MEDŽIU...“ 
ATASKAITA
 
Dėkojame vaikų ir darbuotojų vardu visiems mūsų nuostabiems rėmėjams, kurie padovanojo mūsų vaikams nepakartojamą, nuostabią vasarą pilna įspūdžių, naujų patirčių, naujų galimybių, naujų pažinčių, atskleidžiančių vaikų kūrybines ir dvasines galias.
  

Visų jūsų dėka, 2023 m. birželio 30 dieną „Pailgio perlo“ stovyklavietėje medžių choro garsus papildė vaikų balsai. Prasidėjo kasmetinis, tradicinis, ilgai lauktas Lietuvos katalikių moterų vaikų ir jaunimo centro vasaros stovyklų  „maratonas“...Smile

Šių metų tema „Po Gyvybės Medžiu...“ Medžio tema, keliavo per dienos veiklas, todėl stovyklautojai turėjo galimybę kitaip pažinti medžius, vertinti gamtą, džiaugtis jos teikiamomis gėrybėmis. Dalyvaudami aktyviose socialinėse veiklose, atkreipė dėmesį į save, draugus, žmones šalia, meninėse veiklose atskleidė kūrybinius gebėjimus, o sportinėse veikose pasidžiaugė aktyviais komandiniais žaidimais. Veiklos vyko pagal sukurtą, apmąstytą, aptartą dienotvarkę, kuri buvo kiekvieną dieną buvo pristatoma vaikams. Taip pat nameliuose gyvenantys žmogeliukai turėjo pareigų. Pagal grafiką budėjo paskirtose vietose: valgykla, salė aplinka. Bendravimas, bendradarbiavimas, puikus oras, šiltas ežero vanduo, skanus maistas, puikūs auklėtojai ir gausus šaunių draugų būrys džiugino visos stovyklos metu.

I PAMAINA. 20203-06-30/ 07-05, DružIlių kaimas, prie Pailgio ežero.

Pirma diena. Mes sėklytės. Lk 8,1-56 Sėjėjas išėjo sėti savo sėklos.

Išsikrovę daiktus, pasisveikinę ir išlydėję autobusą, vaikai gavo stovyklautojų krikštą- keliavo per kliūčių ruožą, mėtė kankorėžius į krepšį, vaišinosi duona ir medumi. Po skanių pusryčių visi susirinko terasoje žaisti susipažinimo žaidimų- jungėsi į molekules pagal tam tikrus požymius (akių spalvą, aprangą, plaukų ilgumą, amžių ir t.t.). Stojosi į eiles pagal ūgį ir kojos dydį. Pagal pirmą savo vardo raidę galvojo ir rodė judesį, kurį visi pakartojo. Žaidimas „Bingo“ užduodant įvairius klausimus bei anoniminis anketų pildymas, padėjo dar labiau pažini vienas kitą. Aptarta stovyklos programa: pristatyta stovyklos tema bei saugos instruktažas, sudarytos taisyklės. Katechezės metu skambėjo giesmės, vaizdo įrašo pagalba atskleista  medžių interneto paslaptis- medžiai bendrauja tarpusavyje. Aptarta Edeno sodo istorija, gyvybės medžio prasmė. Toliau vyko socialinė veikla „Knygiuko kūrimas“. Sukurta vieno lapo knygelė tapo stovyklos dienoraščiu, aptarimu, savęs pažinimu, apmąstymu kaip sekasi, kaip jaučiuosi stovykloje, kokie dalykai mane džiugina, kurie vargina, kurie moko. Buvo pats laikas susirinkti namelių gyventojams ir sugalvoti namelio pavadinimą, jį papuošti, surasti savo vietą būryje, pagalvoti kas esu ir kodėl, sukurti pristatymą. Pakilo kūrybinė garso banga, diskusijos ir darbinis šurmulys. Po vakarienės pristatytas darbo rezultatas. Prisistatė 4 namelių gyventojai: miško žvėrys, paukščiai, bitutės, žvirbliai. Kūrybinis vakaras įkvėpė sportinio azarto ir vadovai su vaikais  sužaidė draugiškas kvadrato varžybas. Rami vakarinio laužo šviesa, šiluma pakvietė visus vakaro maldai, gražiems žodžiams, apkabinimams, padėkoms repo ritmu. Kiekvienas stovyklautojas dalino gerumo taškus draugams, auklėtojams, dėkojo už buvimą kartu, pastebėjo gerus darbus, poelgius. Darna, ramybė ir malonus ištirpimas sapnuose pabaigė nuostabią dieną.

Antra diena - šerdis. Gal5,22 Bet Dvasios vaisiai yra meilė, džiaugsmas, ramybė, kantrybė, malonumas, gerumas, ištikimybė, romumas, susivaldymas.

Rytas prasidėjo nuo smagaus vaikų kėlimo ritualo ir mankštos, kur kiekvienas parodė po kūną budinantį judesiuką. Savitvarka, pusryčiai, dienos programos pristatymas, budėjimo vietų skirstymas ir katechezė. Jos metu vyko pažintis su gyvybės medžiais skirtingose religijose. Susimąstyti pakvietė tikrais įvykiais paremtas pasakojimas apie žmogų, kuris kiekvieną dieną pasodinęs po šimtą medžių, išaugino didžiulį mišką. Aptarime skambėjo įvairios mintys, pasidalinimai apie geradario poelgį, naudą gamtai ir žmogui. Socialinėje veikloje stovyklautojai puikiai leido laiką žaisdami emocijų žaidimą, kuriame vienas narys turėjo parodyti mimiką, emociją, o komandos nariai rasti ją kortelių gausybėje. Po pietų ir laisvalaikio visi išėjo patirti miško įvairiomis juslėmis- uosle, rega, klausa, lietimu. Tyloje rinko gamtines medžiagas pojūčio tako kūrimui. Taip stovyklos erdvė pasipuošė basakojų taku, kuriuo kiekvieną dieną mėgavosi ne tik stovyklautojai, bet ir poilsiavietės svečiai. Kūrybinėje veikloje, apsiginklavus nailoninėmis kojinėmis, pjuvenomis ir grūdais, vyko oliziuko kūrimas. Fantazijos skriejo laisvai. Gimė ir žmogeliukai, ir žvėriukai, ir moksliukai, ir pankai, ir auskaruoti, ir akiniuoti. Likus laikui iki vakarienės dar vienose kvadrato varžybose susirėmė vaikai ir auklėtojai. Vakaro „vinis“- maudynės gongų garsuose, po kurių lengvi lyg pūkeliai visi susirinko prie laužo aptarti dienos „Frazių“ metodu, pasidalinti įspūdžiais, padėkoti už dieną, giesme vieni kitiems palinkėti labos nakties.

Trečia diena - šaknys. Jer 17,8 “ Jis bus kaip medis, pasodintas prie vandens, leidžiantis šaknis prie upelio. Jis nebijos ateinančios kaitros, jo lapai visada žaliuos. Jis nesirūpins sausros metu, bet nuolat neš vaisių”. 

 Vaikus pažadino tradicinė, daug metų skambanti, stovyklinė dainelė, mankšta, naudojant rankšluosčius bei šokinėjimo pagal muziką žaidimas skirtingais sudėtingumo lygiais „Apyniai“. Kasdieniai ritualai ir katechezė, kurios metu vyko filmo „Muzika išgelbėjusi mano gyvenimą“ peržiūra ir aptarimas žmonių interneto tema. Po pietų, laisvo laiko stovyklautojai pasidalino į dvi grupes ir iškeliavo į veiklas rotacijos būdu. Pirmoji veikla- medžiai tautosakoje. Vaikai buvo supažindinti su medžiais, turinčiais svarbią reikšmę lietuvių tautosakoje: ąžuolu, beržu, liepa, egle, šermukšniu, lazdynu,  kokiais  būdais šie  medžiai apsaugo nuo bėdų, blogos akies, nelaimių. Liesdami, uostydami , apžiūrėdami atskiras anksčiau išvardintų medžių dalis, pagilino žinias apie vaistines savybes, panaudojimą buityje, mistines medžių savybes, ragavo aromatingų arbatų, įvairiais būdais nustatė medžių amžių. Antroji veikla- instrumentinis muzikavimas. Atliko populiariosios muzikos kūrinius varpeliais pagal pasirinktus vaizdo įrašus, grojo nesudėtingus kūrinius. Mokėsi naujų giesmių. Vėliau visi susirinko kūrybinėse dirbtuvėse ir šį kartą raižė linoleumą, kūrė raštus ir gamino juosteles. Vakaro programoje vyko nematyti, neregėti dalykai. Sekant lietuvių liaudies pasaką „Eglė žalčių karalienė“, netikėtai stovyklautojai virto pasakų herojais ir pasaka atgijo. Salė prisipildė žalčiais, grindys virto vandeniu, o sienos rūmais. Vakare prie laužo aptarti slapti draugai, kurie per dieną stebino savo išrinktuosius. Šilti pokalbiai, vakaro giesmė palydėjo į saldaus miego karalystę.

Ketvirta diena- kamienas, šakos. Jn 15,5  Aš esu vynmedis, o jūs šakelės. Kas pasilieka manyje ir Aš jame, tas duoda daug vaisių; nes be manęs jūs negalite nieko nuveikti. Ez 31. 5 Todėl jis išaugo aukštesnis už kitus krašto medžius. Jo šakos buvo ilgos ir jų padaugėjo dėl vandenų gausybės jam beaugant.

Rytinė dainelė ir aktyvi, judrių žaidimų mankšta prižadino net pačius didžiausius miegalius. Po savitvarkos pusryčių ir dienos pristatymo visi ruošėsi Šventoms Mišioms, kurias aukojo Bezdonių Švč. Mergelės Marijos, Aušros Vartų Gailestingumo Motinos, bažnyčios klebonas Arūnas Mitkevičius. Pamokslo metu kunigas kalbėjo apie gyvybės medį, kaip jis suprantamas krikščionybėje bei kitose religijose. Salė prisipildė maldomis, giesmėmis, šiluma, šviesa. Kiekvieną užliejo meilė ir ramybė. Po Šv. Mišių vaikai turėjo galimybę ne tik pabendrauti su kunigu, bet kartu su juos sudalyvauti varžytuvėse. Suskirstyti grupėmis, varžybų dalyviai dalyvavo žaidimo „Kryžiukai-nuliukai“ rungtyse, teisingai sustoti pasakytų skaičių sekoje. Tradiciškai vyko ir krepšinio kova. Po pietų ir laisvalaikio startavo kūrybinė veikla. Poromis iš įvairių gamtinių medžiagų bei papuošimų, kuriamos balansinės figūros. Tai buvo ne tik kūrybinio polėkio valanda, bet ir nuostabus pokalbio laikas su porininku. Toliau programoje dienos programoje įvyko dar vienas stovyklos netikėtumas. Visi susirinko juoko terapijai, žaidimui „Cha cha cha“. Sugulę eglute vieni kitiems ant pilvų, skaičiavo pasakomą žodelių „cha cha cha“ skaičių Juokas aidėjo visame Pailgio miestelyje. Juoko dozę tęsė aktyvi veikla- dėžutės su teniso kamuoliukais purtymas. Tikslas- kuo greičiau išpurtyti kamuoliukus. Vakare vyko karalystės Už jūrų marių puota. Susirinko daug svečių, kuriuos kruopščiai suskaičiavo karalystės buhalteris. Šventė prasidėjo karaliaus ir karalienės kalba. Jie visus pakvietė į svečius pas Snieguolę ir septynis nykštukus, Raudonkepuraitę ir tris paršiukus. Pasakų vakaras buvo stebuklingas. Atsiskleidė daugybė talentų, žiūrovai puikiai praleido laiką ir pagyveno pasakoje. Fėjos paskleidė kerus ir pakvietė vakarą pratęsti pirtyje. Diena buvo nuostabi. Pilna gražių įspūdžių, jaudulio ir džiaugsmo.

Penkta diena - vainikas. Dan 4.3 Jo ženklai – didingi! Jo stebuklai – galingi! Jo karalystė – amžina ir Jo valdžia – nesibaigianti!

Kėlimas ir neįprasta mankšta pagaliais. Kasdienybe tapę ritualai ir katechezė, kur filmas „Mažylis“ sukėlė diskusiją Dievo interneto tema. Stovyklautojai pasidalino mintimis, kalbėjo apie savo asmeninius potyrius, įvairius gyvenimo įvykius. Laisvalaikio metu vyko pasimatymas su ežeru. Kelionė plaustu leido pasinerti į gamtos garsus, pabūti vienybėje su Dievu, išgirsti save, surikiuoti mintis. Grįžti iš meditacijos padėjo įdomioji ritmika. Naudodami skambiuosius  judesius, stovyklautojai įgarsino  Liudviko van Bethoveno  “Vokiško šokio” melodiją. Dienos veiklą tęsė baltiškų ženklų iš šiaudų kūrimas. Grupelėmis buvo kuriami įvairiausi ženklai, aptartos jų reikšmės, sukurti vartai liaudiškų šokių vakaronei. Netrukus pasirodė svečiai. Vakaro programoje skambėjo lietuvių liaudies žaidimai ir dainos, kuriuos vedė ?. Linksmybės tęsėsi prie laužo. Mesdami į laužą druską, visi atsikratė piktų, neigiamų minčių ir jausmų, o aukodami duoną su medumi vieni garsiai kiti tyliai pasidalino savo norais bei prašymais. Liaudies šokius pakeitė šiuolaikinė muzika. Vaikai ir auklėtojai šoko, trypė, dainavo, atliko įvairiausias DJ Vytauto ir Deivido užduotis nepamirštamoje, įspūdžių bei prisiminimų kupinoje diskotekoje. Naktinis pasiplaukiojimas plaustu, pasisveikinimas su mėnuliu ir pirtis užbaigė šią nuostabią dieną. 

Šešta diena - tikėjimo stebuklai. Dan 4.3 Jo ženklai – didingi! Jo stebuklai – galingi! Jo karalystė – amžina ir Jo valdžia – nesibaigianti! 

 Rytas prasidėjo mankšta, kvepiančiais pusryčiais ir prisiminimais. Visi dalinosi savo patirtimi, įspūdžiais, labiausiai patikusia veikla. Aptarti refleksijos laiptai, kurie buvo pildomi visos stovyklos metu. Pravažiavo apdovanojimų, šypsenų, padėkos traukinukai, skambėjo giesmės, aidėjo juokas. Akyse žibėjo bendrystė, susijungė širdys, visur tvyrojo meilė. Vėliau vyko didysis daiktų tvarkymo, rinkimo ir pakavimo vakarėlis. Apkabinimai, gražūs žodžiai, padėka ir atsisveikinimas. 

Kiekvienas savyje išsivežė neaprėpiamą gausybę draugystės, džiaugsmo, malonės, meilės, gailestingumo ir tikėjimo dovanų, kurios švies kiekvieno kelią ištisus metus.







II PAMAINA. 2023-08-14/ 08-19, Karklė, prie Baltijos jūros.
 
Pirma diena.
Sėkmingai atvykę į Karklės poilsiavietę, stovyklautojai įsikūrė jaukiuose, naujuose nameliuose. Visus maloniai nustebino nuolat atnaujinamos stovyklavietės bendro naudojimo patalpos, malonus darbuotojų bendravimas, paslaugumas ir svetingumas.
Papietavus, su stovyklautojais buvo aptartos stovyklos vidaus taisyklės, būsimos veiklos. 
Kadangi oras buvo itin puikus, visą likusį laiką praleidome prie jūros. Čia vyresnieji žaidė paplūdimio tinklinį, maudėsi, deginosi, mažesnieji – statė smėlio skulptūras, rinko gamtinę medžiagą būsimiems darbeliams. Po vakarienės visų laukė taip mėgiamas laužas.
Prie laužo prisiminėme pasaką ,,Eglė – žalčių karalienė“, kadangi kitą dieną visų laukė filmo scenarijaus kūrimas.
Labai smagu, kad prie laužo susirinkdavo ne tik mūsų stovyklautojai, bet ir dauguma stovyklavietėje esančio kempingo svečių.

Antra diena. 
Šią dieną pradėjome aktyvia mankšta. Kiekvienas stovyklautojas turėjo parodyti po keletą  pratimų, taip įtraukiant visus į nuotaikingą mankštą. Po sveikų pusryčių, visi rinkomės į filmo scenarijaus kūrimą. Vaikai pasiūlė įdomiausias pasakos vietas, kurias  jie norėtų suvaidinti. Po scenarijaus aptarimo, pasiskirstėme vaidmenimis, gaminomės reikalingus rekvizitus, rinkomės rūbus, reikalingus vaidybai, numatėme vietas, kuriose vyks filmavimas.
Po sočių pietų ėjome į paplūdimį, kur mėgavomės saulės voniomis, maudėmės labai šiltame jūros vandenyje. Mažieji statė smėlio pilis, vyresnieji žaidė paplūdimio tinklinį.
Šios dienos aptarimas vyko prie ,,Olando kepurės“, kur ne tik palydėjome saulę, prifotografavome puikių nuotraukų, asmenukių, bet ir prisiminėme Žolinių tradicijas Lietuvoje, šios šventės prasmę.

Trečia diena. 
 Šios dienos ryto mankštoje, po apšilimo vyko komandiniai žaidimai. Vaikai žaidė „Žuvis ir tinklas“, „Paskutinė pora bėk“ ir „Alibaba“. 
Po pusryčių prasidėjo filmo filmavimas. Buvo filmuojama pajūryje, stovyklos teritorijoje, miške netoli stovyklavietės. Kuriant filmą buvo siekiama kuo labiau parinkti tikroviškesnę aplinką, rasti netoli stovyklavietės medžius, minimus pasakoje ,,Eglė – žalčių karalienė“. Tokiose veiklose globotiniai įtvirtino žinias apie medžius , kurie  auga Lietuvos pajūryje.
Vakare prie laužo vyko tradicinis dienos aptarimas. Čia vyko mini viktorina ,,Ką sužinojai šiandien apie medžius?“ Stovyklautojai ne tik atsakė į trumpus klausimus, bet ir įsikūnijo į vieną ar kitą medį.
 
Ketvirta diena.
Po pusryčių, vyresniųjų globotinių laukė, jau eilę metų organizuojamas tradicinis pėsčiųjų žygis Karklė – Palangos tiltas. Žygeiviams reikėjo nueiti apie 16 km pėsčiomis. Šių metų žygis ypatingas tuo, kad jame dalyvavo ir vaikai, kuriems 9metai, o taip pat ir tie, kurie nori keisti gyvenimo būdą ir pradėti sportuoti. 
Po šio tradicinio žygio, laukė skanūs pietūs picerijoje. 
Papietavę ir paskanavę ledų pagal kiekvieno skonį, ėjome Basanavičiaus gatve, grožėjomės nuolat gražėjančia Palanga.
Viešnagę baigėme, aplankydami neogotikinę Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčią. Čia ne tik grožėjomės nuostabiu interjeru, unikaliomis šventųjų skulptūromis, būdingomis _Žemaitijos regionui, bet ir kopėme į bažnyčios bokštą, kur atsiveria pasakiškas miesto vaizdas. Bažnyčios patarnautoja, pamačiusi tiek daug jaunimo, kunigo vardu visus pavaišino saldainiais.Dienos aptarimas vyko prie laužo. Visi dalijomės žygio ir viešnagės Palangoje įspūdžiais. Taip pat  skanavome ant laužo keptas dešreles, zefyrus. 

Penkta diena. 
Rytą pradėjome judria mankšta. Po pusryčių pradėjome ,,Menų dieną“. Vyresnieji, vadovaujami soc. darbuotojo Česlovo, kūrė tvarius aitvarus, panaudodami antrines žaliavas, kanceliarinių priemonių likučius. Tuo tarpu mažieji stovyklautojai, ant nupjautų medžių diskelių piešė vaizdelius, kurie atspindėjo šių metų stovyklos nuotaikas. Darbeliams buvo naudojamas ne tik guašas ir akvarelė, bet karštų klijų pagalba sukuriami vaizdeliai naudojant pajūryje surinktus akmenukus, kriaukles, samanas, šakas.
,,Menų dienos“ pabaigoje, vaikų darbelius galėjo apžiūrėti visi kempingo svečiai.
Taip pat nustojus lietui visi patraukėme prie jūros, kad įsitikintume ar skrenda mūsų pagaminti nuostabūs aitvarai.
Dienos aptarimas, vyko ne tik prie laužo, bet ir ėjome prie jūros palydėti saulę ir atsisveikinti su Baltija iki kitų metų.
 
Šešta diena. 
Ryte, po sveikų ir gardžių pusryčių pasukome link miniatiūrų ir botanikos parko, Babilono sodai“.Jame turėjome unikalią galimybę apžiūrėti mini kultūrinius objektus: Laisvės statulą, Trevi fontaną, Triumfo arką, Eifelio bokštą ir t. t. Jas juosia 40 tūkstančių žiedų jūra. Taip pat lankytojus žavi fontanai, daugiafunkcinė vaikų žaidimų erdvė, pažintinės prieskoninių augalų lysvės. Nepakartojama erdvė, kur viskas sukurta žmogaus rankomis.
Po įsimintinos ekskursijos, sustojome poilsio aikštelėje gardžių pietų. Iki pat namų netilo įspūdžiai apie laiką praleistą Lietuvos pajūryje.







 


 
 
Startuojame su  2023 m. Vaikų vasaros poilsio stovyklų  programa
„Po Gyvybės medžiu...“
 
Planuojame  vaikams dvi stovyklas liepos ir rugpjūčio mėnesiais po 6 dienas stovyklavietėse prie Pailgio ežero ir Baltijos jūros,. kurių idėja yra leistis kartu į kelionę savęs pažinimo link, susipažįstant bei ieškant atsakymų Gyvybės, Pasaulio, Pažinimo medžių simboliuose...Ieškosime atsakymų - kas AŠ ESU...kuom esu Ypatingas, kokie turtai glūdi Manyje,  koks sąlytis sieja mane su Visata, su  Kūrėju... užklysime į netikėtas situacijas, skirtingas vietas, atradus netikėtas užduotis ir įmynus įvairias paslaptis.

Programos uždaviniai

I pamaina padėti vaikams dalyvauti bendruomenės gyvenime, stiprinti bendradarbiavimo įgūdžius, išmokyti  prasmingai ir turiningai praleisti laisvalaikį, atskleidžiant vaikų kūrybines ir dvasines galias, mokant vaikus pasitikėti Dievu ir žmonėmis, aiškinant krikščioniškas tradicijas, jas puoselėti, vertinti ir jų laikytis. 

II pamaina Plėsti vaikų intelektinį akiratį ir suteikti gamtinių bei kultūrinių žinių apie konkretų Lietuvos pajūrio regioną apimantį Palangos – Karklės ir Klaipėdos teritoriją, ugdant gebėjimą savarankiškai skirti ir atpažinti įvairius šio pajūrio regiono gamtinius ir kultūrinius darinius. 

Planuojamos programos veiklos

Pirma pamainos veiklų pobūdisdorinio ugdymo: Šventojo rašto skaitymas, aptarimas, giesmių giedojimas, maldos, katechezės, Šv. mišios; socialinė: socialinių įgūdžių ugdymas per socialinius, intelektinius žaidimus, veiklas grupelėse; kūrybinė ir meninė: dailės ir technologijų darbeliai, spektakliai, madų šou, pasiekimų kraitelė; etnokultūrinė:  Lietuvių liaudies šokiai, dainavimas; fizinio aktyvumo, sportinė:  rytinė mankšta, sporto varžybos, maudynės, diskoteka; gamtos pažinimo: gamtinių medžiagų ieškojimas, jų analizavimas ir panaudojimas kūrybinių darbų atlikimui; sveikos gyvensenos: saugaus elgesio aptarimas, pirtis, kvapų terapija, maudynės gonge.

Antra pamainos veiklų pobūdis: kultūrinė: pažintinės – švietėjiškos išvykos ir ekskursijos Palangoje, Klaipėdoje, gamtos pažinimo: supažindinti su saugomomis teritorijomis, rezervatais, draustiniais  pajūrio regioninio parko teritorijoje, zoologijos sodo, Jūrų muziejaus, delfinariumo aplankymas, sportinė, fizinio aktyvumo: rytinė mankšta, paplūdimio judrieji žaidimai, sporto varžybos, maudynės, kultūrinės edukacijos: edukacinės programos Pajūrio regioninio parko Lankytojų centre, dorinio ugdymo,  kūrybinės bei saviraiškos: dienos maldos kūrimas, filmo apie Eglę žalčių karalienę kūrimas, kūrybinės dirbtuvės, etnokultūrinis ugdymas: saulės palydėjimas, lietuvių liaudies pasakų skaitymas (vaidmenimis) jų inscenizacija, socialinių-emocijų ugdymas reflektuojant prie laužo, individualūs pokalbiai pasivaikščiojant pajūriu, sveikos gyvensenos: saugaus elgesio aptarimas, oro ir vandens vonios.
 
Didžiausia padėka Vilniaus miesto savivaldybei bei asociacijai "Norwegian-Lithuanian Chamber of Commerce"
jau dalinai finansuojančiai mūsų vaikų vasaros poilsio programą.
 

 
VšĮ Lietuvos Katalikių moterų sąjungos vaikų ir jaunimo paramos centras

Projekto „Iš širdies į širdį...“ 2022 m. spalio mėn. iki 2023 m. balandžio mėn.

a t a s k a i t a

Projekto tikslas – ugdyti vaikų globos namų globotinius (rūpintinius) sąmoningais katalikiškos bendruomenės nariais, atskleidžiant bendruomeniškumo svarbą, katalikiškos bendruomenės įtaką, praplečiant akiratį, puoselėjant lietuvišką – krikščionišką kultūrą bei formuojant krikščioniškas vertybes, lietuvybę, mokyti aktyviai ir noriai dalyvauti katalikiškos bendruomenės gyvenime.

Projekto uždaviniai:
- organizuoti bendruomenės stiprinimo renginius, mokinti  vaikus visapusiškai ir prasmingai dalyvauti priimant sprendimus, kurie turės įtakos tvirtos katalikiškos bendruomenės kūrimui, vadovaujantis krikščioniškomis vertybėmis.
 - mokyti darbuotojus ieškoti naujų veiklų, skatinant reflektuoti dvasinėmis temomis, plėtoti įgūdžius veiklose su elgesio ir emocijų sutrikimų turinčiais vaikais, bei jų biologinių šeimų nariais. 

Projekto dalyviai – 22 bendruomeninių vaikų globos namų auklėtiniai nuo 3 iki 18 metų.

Projekto ataskaita: Organizuoti renginiai  bendruomenei: 
1. 2022 -12-09  Adventinis susikaupimo vakaras „Angelų takais...“ Tai mūsų bendruomenės  susibūrimo vakaras, kur mes giedojome giesmes, prašėme, užrašę ant  angelo plunksnų, nusiųsti mūsų svajones, maldas Galingiesiems Arkangelams. Klausėmės sveikinimo mūsų globėjo kunigo Vytauto Rapalio. žiūrėjime vaikų spektaklį „ O gi kas yra ta laimė...?“ Dalinomės gerumo ir meilės dovanomis, vaišinomės mūsų pačių vaikų padarytais Kūčių vakaro patiekalais, džiaugiamės vaikų darytais darbeliais. Dėkojome vieni kitiems už buvimą kartu, prašėme  Dieviškos angelų apsaugos mūsų globėjams, artimiesiems, vieni kitiems bei ramybės  ir susikaupimo Advento laikotarpyje laukiant Didžiojo Kalėdinio stebuklo...

2. 2023-01-06 renginyje „Trijų karalių belaukiant"  džiaugiamės įspūdingu ir profesionaliai pastatytu vaikų spektakliu „ Kiškis ir lapė“. Kalbėjomės apie Trijų karalių šventės prasmę  -  Jų apsilankymą pas Kūdikį Jėzų Kristų. Džiaugiamės vyresniųjų ir mažųjų vaikų muzikiniais pasirodymais  bei vyresniųjų vaikų atliktu šokiu su lazdomis. Savo puikia nuotaika užkrėtė „Šok Flamenko“ studijos kolektyvas visus, sukviesdamas ir šventės dalyvius ir žiūrovus ant scenos...Šventės metu sulaukėme mūsų vaikų siurprizo  -  buvo paruoštos vaikų padėkos kiekvienam darbuotojui... Kalėdų senelis  pradžiugino visus dainomis, žaidimais, mįslėmis, dovanomis. Dėkojome rėmėjams, svečiams, kolegoms, vaikams už stebuklą , kurį kuriame kartu...kartu dalyvavome bendruomenės meilės puotoje -  Agapėje...

3. Labai laukėme Šv. Velykų, puošėme savo darbeliais namus ir ruošėmės 2023-04-14 d šventei „Vaikų velykaitės“. Šventę pradėjo garbi komisija, kuri  vertino gražiausios pavasarinės puokštės, margučių, Velykinių patiekalų konkurso dalyvius. Komisijos nariai – LKMS kapelionas Vytautas Rapalis  bei Bezdonių Saulėtekio  pagrindinės mokyklos mokytojos Inga Vilienė ir Rosita Paplauskienė. 

Šventę „ Vaikų Velykaitės“ atidarė mūsų visų labai laukiams ir mylimas kunigas Vytautas Rapalis, gražiu pristatymu apie Jėzaus Kristo prisikėlimo prasmę. Vaikai džiugino visu patys paruošę koncertinę programą, paruošę pristatymą Didžiosios savaitės dienų  įvykių apie  -  Kristaus kelią: nuo jo santykio su mokiniais, meilės žmonėms, kančios, išdavimo bei mirties iki džiaugsmingo Prisikėlimo bei sukūrė vaidybinį filmuką „ Vieno kiaušinio istorija“. Renginio kulminacija –  tai apdovanojimai už gražiausios pavasarinės puokštės, margučių, Velykinius patiekalus, kuriuos darė patys vaikai.

Agapės metu daužėme pašventintus kiaušinius, dėkojome Viešpačiui, džiaugiamės Kristaus prisikėlimu, linkėjome vieni kitiems Angelų apsaugos ir sielos atgimimo...

4. Organizuoti mokymai:
4.1. darbuotojams:

  • 2022-10-21 iki 2023-04 mėn. Komandos supervizijos darbuotojams  organizavimas (8 susitikimai).
  • 2022-10-21 iki 2023-04 mėn. Vadovų supervizijos organizavimas (9 susitikimai). Supervizijas vedė supervizorė Indrė Gajdosikienė.
  • 2023-01-16  „Laiko planavimas, projektų valdymas. Mokymus vedė koučingo, verslo, bendravimo įgūdžių trenerė Birutė Velykienė.
  • 2023-04-14 Mokymai “Bendravimas tėkmėje: klausyti ir išgirsti, kalbėti ir susikalbėti, suprasti ir būti suprastam” Mokymus vedė koučingo, verslo, bendravimo įgūdžių trenerė Birutė Velykienė.
  • 2023-04-14 Mokymai “Bendravimas tėkmėje: klausyti ir išgirsti, kalbėti ir susikalbėti, suprasti ir būti suprastam” Mokymus vedė koučingo, verslo, bendravimo įgūdžių trenerė Birutė Velykienė.
4.2. vaikams: 2023-04-22 Paskaita „El. Cigaretės- mitai ir faktai“. Mokymus vedė dr. Robertas Bagdonas.  

 

Projekto įsivertinimas. Informacija apie projektą ir pasiektus rezultatus įdėtas į mūsų įstaigos internetinį puslapį, dalyvavusių mūsų projekte  fizinių asmenų, globotinių atsiliepimai. Iš jų atsiliepimų pastebėjome, kad renginiai pasiekė mūsų mažųjų širdeles, vaikai gavo patirties, išaugo pasitikėjimas savimi, susipažino su krikščioniškų švenčių vertybėmis, mokinosi kartu prasmingai priimti sprendimus,  dalyvauti kūrybinėje veikloje,  kurdami bendrus spektaklius,  pasirodymus,  ieškodami patys informacijos internetinėje erdvėje apie katalikiškų švenčių prasmę, išmoko džiaugtis bendrais pasiekimais, buvimu bendruomenėje.  Pastebėjome, kad per šias veiklas vaikuose įvyksta didžiausi teigiami pokyčiai, jų brandoje, ugdyme, todėl džiaugiamės, kad galime LKRŠ pagalba, sistemingai tęsti vaikų ugdymą katalikiška dvasia per įvairias kūrybines, menines ir kt. veiklas,  aktyviai dalyvaujant katalikiškame gyvenime, turint turiningą ir prasmingą laisvalaikį.

 


Dėkojame už galimybę vykdyti šį projektą 
Lietuvių katalikų religiniai šalpai,
 Partnerschaftsaktion Ost Im Bistum Magdeburg  
 
Taip pat esame be galo dėkingi visiems nuostabiems nykštukams, 
 VšĮ „Žmonės žmonėms" kolektyvui, mūsų buvusiems auklėtiniams,
prisidėjusiems prie Kalėdinių dovanų, prizų, staigmenų, siurprizų...
 
AČIŪ, UŽ GERUMĄ, MEILĘ IR ŠIRDIES ŠVIESĄ...

 

 

VYKUSIŲ RENGINIŲ DŽIAUGSMINGOS AKIMIRKOS

 

 

 


SVEČIŲ ATSILIEPIMAI

 

Mielieji vaikučiai ir auklėtojai, labai Jums Ačiū už puikią šventę ir gerą nuotaiką. O labiausiais noriu padėkoti už tai, kad priėmėt mane į savo didelę , gražią šeimą. Tesaugo Jus visus jūsų angeliukai ir tenušviečia kiekvieno gyvenimo kelią  pačiom gražiausiom spalvom.  /Mokytoja Liuda/

_______________

Kolektyvui ir vaikams, esat visi linksmi, unikalūs, džiaugsmingi. Noriu pasakyti, kad visada būtumėt tokie spalvingi...  /buvęs auklėtinis Gabrielius/

_______________

Kaip gera buvo Jus visus pamatyti, apkabinti, Su Jumis pasikalbėti, pažiūrėti šiltai vienas kitam į akis. Myliu  Jus visus iki mėnulio ir atgal J Likite savimi VISADA. /Gintarė/

_______________

Mielieji,

Būkite vis palaiminti!Būkite visi apdovanoti. Mylekite ir būkite mylimi! Labai didžiuojamės Jūsų pasiekimais. Mylime!  /Žmonės Žmonėms/

_______________

Labai noriu padėkoti už prasmingą vakarą. Už buvimą kartu. Už šilumą, kuri juntama tiek iš direktorės Almos, tiek iš kiekvieno žmogaus, kuris prisiliečia prie šių nuostabių vaikų. Tikiu, kad mūsų ir Jūsų dėka užaugs nuostabūs žmonės šie mažieji padūkėliai  /Ilona/

_______________

Dėkoju angelams už parodytą kelią pas Angelus vaikščiojančius šia Žeme!Būkit palaiminti  /Vida/

_______________

Angelai atskrido, nusišypsojo ir pabučiavo visus /Gintarė/

___________________________________________________

Ačiū už šilumą, jaukumą ir angelų glėbį, kupiną meilės ir šviesos /Rasita /

________________________________________________

Ačiū už gražų vakarą, sukurtą šventę. Nuostabūs vaikų pasirodymai – dainos, šokiai...

Matėme degančias vaikų akis ir šypsenas veiduose. Viskas buvo daroma su meile ir iš širdies.

Nesuvaidinta didelė  ŠEIMA...

Spinduliuokite meile ir džiaugsmu.

Ačiū, kad padedate, mokote ir mylite šiuos vaikus.

Sėkmės, kantrybės ir visko kuo galite pasidalinti

 /Jūratė, Ramutė ir Šarūnas/

___________________________________________________

Mieli vaikai ir kolektyvas,

Esate nuostabūs, dėkojame jums už tokią gražią Velykaičio šventę. Jūsų namuose tokia jauki ir šilta atmosfera, kad norisi čia būti ir būti, Nuoširdžiai linkme jums Dievo palaimos, ilgų, gražių dienų, vidinės stiprybės ir sėkmės.  Tikimės , kad mūsų draugystė bus ilga ir graži

/ Su didele meile, Žmonės žmonėms/

___________________________________________________

Ačiū už šviesą ir šilumą /Milda/

___________________________________________________

Visada gera sugrįžti ir pamatyti kaip auga ir keičiasi vaikai į gerą pusę /Andrius, Rūta/

 

 

 

VAIKŲ VASAROS POILSIO PROGRAMOS

 "STIPRI BENDRUOMENĖ - ESU AŠ IR TU..." ATASKAITA

 Stovykla „JŪRA IR TIKĖJIMAS“

2022-08-01/06

    Pirmoji diena.

    Sėkmingai atvykę į Karklės poilsiavietę, stovyklautojai įsikūrė jaukiuose, naujuose nameliuose.
    Papietavus, visi stovyklautojai buvo supažindinti su saugaus elgesio taisyklėmis, patys vaikai sukūrė ir pristatė stovyklos taisykles.
    Kadangi diena buvo saulėta, visą laiką, iki vakarienės leidome pajūryje. Buvo galima maudytis ir degintis saulutėje. Vėliau rinkome jūros nugludintus akmenukus, kriaukles, būsimiems darbeliams iš gamtinės medžiagos. Mažieji stovyklautojai sukūrė nuostabias mozaikas iš medžiagų, rastų pajūryje. Po vakarienės, prisiminėme Mozės istoriją, vyko „minčių lietus“, filmo scenarijui.
    Vakare visus suvienijo bendras laužas čia prisiminėme lietuvių liaudies patarles apie saulę, mėnulį, žvaigždes. Įvyko blic konkursas „Atspėk mįslę“. Visi prie laužo minė mįsles apie dangaus kūnus.

 Pirmoji diena

    Antroji diena.

    Šią dieną pradėjome aktyvia mankšta. Kiekvienas stovyklautojas turėjo parodyti po keletą  pratimų, taip įtraukiant visus į nuotaikingą mankštą. Kadangi kaip sako protėviai „saulė žeme ridinėjosi“ stovyklautojai patraukė prie jūros. Čia vyko mini paplūdimio tinklinio varžybos, mažesnieji žaidė futbolą, taip pat kitus judriuosius žaidimus: „Katė ir pelė“, „Paskutinė pora bėk!”, „Žaltys“. Taip pat pajūryje prisirinkome nugludintų akmenų kūrybinėms dirbtuvėms. Jose surinktus akmenis stovyklautojai margino įvairiaspalviais drugeliais. Po pietų stovyklautojai apsilankė Pajūrio regioninio parko teritorijoje esančiose vienintelėse Lietuvoje kapinaitėse ant jūros kranto. Jos dar įžymios tuo, kad čia išlikę senieji kaltiniai kryžiai ir krikštai. Jos saugomos valstybės. Grįžę po šios ekskursijos, aptarėme ir mirusiųjų pagerbimo tradicijas jau šiandieninėje Lietuvoje.
    Po smagių maudynių jūroje, susibūrėme į smagią socialinę veiklą – emocijų kraitelis. Čia kiekvienas galėjome įvardinti savo emocijas ir jausmus. Vakare organizavome viktoriną „Ką sužinojau apie pajūrį“. Dienos refleksijai naudojome „lagamino metodą“ – kokius tris dalykus įsidedu į lagaminą šiandien.

Antroji diena

    Trečioji diena.

    Šios dienos ryto mankštoje, po apšilimo vyko komandiniai žaidimai. Vaikai žaidė „Žuvis ir tinklas“, „Šlubių eilė“ ir „Neregių maršas“. Kol didieji vaikai ruošėsi filmo filmavimui, rinko dekoracijas, mažesnieji ir visi norintys Pajūrio regioninio parko direkcijoje susipažino su ten esančia ekspozicija, žiūrėjo animacinius filmus apie Karklės įsikūrimo istoriją. Taip pat apžiūrėjo pajūrio augalijos ir etnografinio darželio ekspoziciją, susipažino su ten augančiais augalais.
    Papietavę išsiruošėme į pajūrį, kur visi drauge kūrėme filmą apie „Mozės gyvenimą“. Praeiviai susižavėję stebėjo „kūrybinį procesą“.
    Puikiai padirbėję sportavome pajūryje. Visi smagiai žaidė paplūdimio tinklinį, „Bulvę“.
    Vakare prie laužo kūrėme padėkos maldą, dalijomės dienos įspūdžiais. Prie laužo jau rinkosi ne tik BVGN vaikai, bet ir visi kiti kempingo gyventojai.

Trečioji diena

    Ketvirtoji diena.
    Po pusryčių, vyresniųjų globotinių laukė, jau eilę metų organizuojamas tradicinis pelegriminis žygis Karklė – Palanga. Žygeiviams reikėjo nueiti apie 16 km pėsčiomis. Papusryčiavus visus žygeivius auklėtoja Rasa supažindino su Palangos istorija ir svarbiomis vietomis, kurias vaikai aplankys žygio metu: bažnyčia, Marijos Lurdas, Gintaro muziejaus parko unikali augalija.
    Po šio tradicinio žygio, laukė skanūs pietūs picerijoje.
    Tuo tarpu mažesnieji stovyklautojai žygiavo regioninio parko taku susipažino su pajūrio augmenija, sportavo įvairiose šio pažintinio tako teritorijoje esančiose erdvėse (sūpynės, iš gamtinių medžiagų padaryti įvairūs treniruokliai). Po to visi mažesnieji stovyklautojai pajūryje statė „skulptūras“ iš ten buvusios gamtinės medžiagos. Stovyklavietės dirbtuvėlėse gaminome įstabius vėjo malūnėlius, kuriuos fotografavo net vokiečių turistai.
    Vakare visi dalijosi dienos įspūdžiais prie stovyklos laužo. Refleksijai buvo naudojamas 3 P metodas: pagirk, paklausk, patark.

Ketvirtoji diena
 
    Penktoji diena.
    Rytą pradėjome judria mankšta, skambant muzikai. Auklėtoja Raminta supažindino su keletu pagrindinių šokio žingsnelių.

    Po pusryčių, lankėmės Pajūrio regioninio parko Lankytojų centre, kur klausėmės paskaitos apie liuteronų tikėjimą, jo įtaką Karklės gyventojų papročiams, tarpusavio santykiams, ryšiams su Klaipėdos miestu. Kalbėta apie šiandieninę protestantų padėtį pajūrio regione. Taip pat visi susipažino su šiai vietovei būdingu amatu – gintariavimu.

    Po pietų išsiruošėme paieškoti gintaro. Gintariukų radome mažai, bet visi grįžo patenkinti radę laimės akmenukų (akmenukai su skylutėm). Po vakarienės palydėjome saulę nuo Olando kepurės. Visi prisidarė puikių nuotraukų šios stovyklos atsiminimui. Vakare prie laužo aptarėme stovyklą, sakėm vienas kitam palinkėjimus. Sutemus ėjome atsisveikinti su jūra.

    Šeštoji diena.
    Ryte, atsisveikinę su jūra, pasukome Klaipėdos zoologijos sodo link. Čia susipažinome su įvairiais gyvūnais ir paukščiais. Labiausiai visus sužavėjo baltieji tigrai, kuriuos iš visų Pabaltijo zoologijos sodų, turi tik šis. Vaikams didelį įspūdį padarė sodo darbuotųjų sudaryta galimybė pamaitinti patikusius gyvūnus. Visi labai džiaugėsi Kalnų ožkų nepasotinamu užkandžiavimu.
    Iki pat namų netilo įspūdžiai apie apsilankymą zoologijos sode, laiką praleistą Lietuvos pajūryje.

Šeštoji diena

 

 

 
LIETUVOS KATALIKIŲ MOTERŲ VAIKŲ IR JAUNUMO PARAMOS CENTRO

VAIKŲ VASAROS POILSIO PROGRAMOS

"STIPRI BENDRUOMENĖ - ESU AŠ IR TU..."

KATALIKIŠKOS STOVYKLOS „DIEVO ŽODŽIAI ŽVEJOJA ŠIRDIS“  ATASKAITA

2022-07-04/10

    Liepos 4 dieną „Pailgio perlo“ stovyklavietėje vėl suskambėjo vaikų balsai. Prasidėjo kasmetinė, tradicinė Lietuvos katalikių moterų vaikų ir jaunimo centro katalikiška vasaros stovykla „Dievo žodžiai žvejoja širdis“. Šių metų tema- Mozė ir dešimt Dievo įsakymų. Kiekvienai dienai skirti įsakymai, keliavo per dienos veiklas, todėl stovyklautojai turėjo galimybę susipažinti, prisiminti įsakymus, apmąstyti ką jie reiškia, pagalvoti kaip veikia asmeninius gyvenimus. Dalyvaudami aktyviose socialinėse veiklose, atkreipti dėmesį į save, draugus, žmones šalia, o meninėse veiklose atskleisti kūrybinius gebėjimus. Veiklos vyko pagal sukurtą, apmąstytą, aptartą dienotvarkę, kuri buvo kiekvieną dieną buvo pristatoma vaikams. Taip pat būriai turėjo pareigų. Pagal grafiką budėjo paskirtose vietose: valgykla, salė aplinka. Bendravimas, bendradarbiavimas, puikus oras, šiltas ežero vanduo, skanus maistas, puikūs auklėtojai ir gausus šaunių draugų būrys džiugino visos stovyklos metu.

„Aš esu Viešpats, tavo Dievas, Aš visada šalia tavęs, vaikeli mano, nes tu man esi vienintelis...“

(Bruno  Ferrero „Dešimt Dievo įsakymų“, psl. 6)


    Pirmoji diena. Pasaulio kūrimas. Neturėk kitų Dievų tik mane vieną. Netark Dievo vardo be reikalo. Išsikrovę daiktus, pasisveikinę ir išlydėję autobusą, vaikai keliavo per auklėtojų kuriamą chaoso tunelį, kaip imitaciją, kad iš pradžių visatoje buvo chaosas. Po skanių pusryčių visi susirinko terasoje žaisti susipažinimo žaidimų- jungėsi į molekules pagal tam tikrus požymius (akių spalvą, aprangą, plaukų ilgumą, amžių ir t.t.). Stojosi į eiles pagal ūgį ir kojos dydį. Pristatytas stovyklos saugos instruktažas, teritorija ir skirtingos jos erdvės. Pristatyti gerumo taškai, kuriuos kiekvienas stovyklautojas rinko ir jie  buvo panaudoti kaip valiuta paslaugoms pirkti. Temos pristatymas vyko neįprastai. Stovyklautojai patys turėjo ją atrasti. Suskirstyti grupelėmis, visoje teritorijoje turėjo rasti skirtingų spalvų korteles su sakiniais, kuriuose užšifruoti 10 Dievo įsakymų ir sudėti juos eilės tvarka. Po pietų ir laisvalaikio vaikai suskirstyti į būrius, pristatyti ir paskirti būriams talkinantys auklėtojai. Kadangi pavadinimai nesukurti, būriai laikinai buvo paskirti gamtos stichijoms: ugnis, vanduo, žemė ir oras. Būriai iš karto išbandyti stovyklos taisyklių kūrimo iššūkiu.  Aptartos ir sugrupuotos taisyklės, virto 5 pagrindiniais stovyklos susitarimais. Katechezėje skambėjo giesmės, kurios nuramino ir subūrė į bendrą veiklą. Skaitomų pasaulio bei rojaus (Edeno) kūrimo istorijų metu, kiekvienas piešė piešinius pagal tai ką girdėjo, juos pristatė ir aptarė. Buvo pats laikas vėl būriams susirinkti, sugalvoti pavadinimą, vėliavą, aksesuarą, pasisveikinimą ir atsisveikinimą. Pakilo kūrybinė garso banga, diskusijos ir darbinis šurmulys. Po vakarienės pristatytas darbo rezultatas. Prisistatė 4 būriai: „Ugnis“, „Žemės vaikai“, „ Širdies banga“ ir „Gūsis“. Taip pat vyko pasisveikinimo ir atsisveikinimo konkursas-rinkimai, kur buvo išrikti bendri stovyklos pasisveikinimas ir atsisveikinimas. Vėliau visi rinkosi dienos refleksijai. Pasirinktas „Laiptų“ vertinimo bei įsivertinimo metodas, leido matyti bendrą stovyklautojų nuotaiką. Pagal savo dienos veiklumą, jausmus, kūrybiškumą, nuotaiką kiekvienas galėjo įsivertinti, pasakyti kaip tą dieną sekėsi ir argumentuoti pasirinktą laiptelį. Sukurta bendra vakaro malda, giesmės, ramybė, jaukumas, apkabinimai ir gražūs žodžiai kvietė į miegelio karalystę.

“Nes ir  tu man esi vienintelis, nes aš visada šalia tavęs, vaikeli mano”

(Bruno  Ferrero „Dešimt Dievo įsakymų“, psl. 4-7)


    Antra diena. Mozės gimimas. Švęsk sekmadienį.
Rytas prasidėjo garsiniu kėlimu. Kiekviename kambaryje suskambėjo kūdikio verksmas, kaip šios dienos temos užuomina. Pasijudinę, pasimankštinę ir prikėlę savo raumenukus, stovyklautojai turėjo galimybę pabūti verkiančiais kūdikiais. Žaidė žaidimą, kurio metu rato viduryje vedėjas  pirštu rodo į žmogų, kuris pradeda verkti kaip kūdikis, o šalia jo esantys žmonės turi sureaguoti ir užsikišti ausis. Nesureagavęs stojasi į vidurį ir veda žaidimą. Savitvarka, pusryčiai, dienos programos pristatymas, budėjimo vietų skirstymas ir pasiruošimas Šventoms Mišioms, kurias aukojo Bezdonių Švč. Mergelės Marijos, Aušros Vartų Gailestingumo Motinos, bažnyčios klebonas Arūnas Mitkevičius. Pamokslo metu kunigas kalbėjo apie Mozę, jo patirtus sunkumus ir perkėlė tai į kiekvieno iš mūsų gyvenimus. Kalbėjo apie tai, kad kiekvienas mes, kaip ir Mozė, susidūrę su sunkumais keliaujame per savo dykumą. Tai buvo nepaprasta, nepamirštama patirtis, nes reikėjo atsisukti į save ir paklausti, kaip aš tvarkausi su savo dykuma. Savo balsais, giesmėmis, skaitytais skaitiniais vaikai sukūrė šviesos, meilės ir šilumos kupiną atmosferą. Po Šv. Mišių vaikai turėjo galimybę ne tik pabendrauti su kunigu, bet kartu su juos sudalyvauti varžytuvėse. Suskirstyti grupėmis po tris varžybų dalyviai turėjo aplankyti keturis punktus: apversto puodelio mėtyme, stalo teniso kamuoliuko mėtyme į puodelius, puodelio su pripūstu balionu bokšto statyme ir pripūsto baliono oru puodelio nupūtime. Po dvi komandas sustoję prie stalo, stovyklautojai pradėjo varžytuves. Tik šį kartą reikėjo susikaupti, neskubėti ir rasti balansą tarp proto ir jėgos. Gera nuotaika,  šypsenos, juokas ir azartas užliejo dalyvius. Po pietų ir laisvalaikio startavo veiklos. Būriai rotacijos būdu keliavo per tris skirtingas veiklas. Šią dieną pirmoji- žinių gimimas, kur stovyklautojai susipažino su stovyklavietės augalais, diskutavo apie gamtos užterštumą, atliko eksperimentus bei bandymus. Antroji- sekreto gimimas. Skaidrioje, permatomoje dėžutėje iš gamtinių medžiagų kuriamas paveikslas, papuošė stovyklavietės galeriją. Trečioji- žaidimo gimimas. „Apyniai“- tai tradicinis žaidimas, žaidžiamas skirtingų kartų ir kultūrų nuo pat jo atsiradimo Romos imperijoje. Per visą istoriją kiekviena kultūra ir karta pakeitė arba papildė pradinę formą. Šį kartą buvo šokama afrikietiška versija. Vakaro programa prasidėjo prie ežero. Skaitant Mozės gimimo istoriją, melduose pasigirdo kūdikio verksmas. Imperatoriaus žmona ir tarnaite persirengusios auklėtojos suvaidino kūdikio radimo istoriją. Būriai turėjo sugalvoti ir suvaidinti kas vyko toliau. Vėliau buvo perskaityta tikroji istorijos pabaiga. Taip prasidėjo pasiruošimas teatro vakarui. Visiems būriams pateikta istorijos pradžia ir skirtingos turinio dalys. Užduotis- suvaidinti duotas atskiras dalis ir sugalvoti istorijos pabaigą. Visi susirado savo kampelius, pradėjo ruoštis, repetuoti, rinkosi reikiamą aprangą ir daiktus. Po vakarienės paruoštoje scenoje vyko stebuklas. Vedėja skaitė istoriją apie tai, kaip berniukas su Dievo statula pasikeitė vietomis ir nusprendė pakeisti miestelio gyvenimą. Būriai suvaidino kaip jam sekėsi įgyvendinti savo tikslą ir kaip viskas baigėsi. Vėliau vedėja paskaitė kaip iš tikrųjų baigėsi istorija. Vyko diskusija apie tai ką istorija mums sako, kaip ji atsispindi mūsų gyvenimuose. Prieš miegą, prie laužiuko vyko dienos aptarimas, tylus giesmių giedojimas ir kalbamos nuoširdžios vakaro maldos.

“Nes gyvenimas yra didžiausia mano dovana jums“

(Bruno  Ferrero „Dešimt Dievo įsakymų“, psl. 14-17)


    Trečia diena. Mozės jaunystė. Gerbk gyvybę - Nežudyk.
Rytas prasidėjo karališku baroko šokių melodijos pakėlimu. Mankštoje visais keturiais lygiais buvo žaidžiamas žaidimas afrikietiškos versijos senovinis žaidimas „Apyniai“. Savitvarka, pusryčiai, dienos pristatymas ir paskirstyti darbai. Šiais metais katechezė prasidėdavo giesmėmis ir filmo kaip Mozė surado 10 Dievo įsakymų  epizodais. Šios dienos tema buvo Mozės gyvenimas rūmuose. Aptarimo metu kilo diskusija apie tai, kaip jautėsi berniukas gyvendamas rūmuose, kokias mintis, klausimus ir jausmus stovyklautojams kėlė šis filmo epizodas. Pilietinėje veikloje vyko susipažinimas su Lietuvos valdovais, jų pilimis, dvarais. Nuskambėjo ir Žygimanto Augusto bei Barboros Radvilaitės meilės istorija. Stovyklos karaliaus rinkimuose trys konkursantai skaitė meilės laišką ir balsų dauguma buvo išrinktas. Karūna perduodama, todėl kai pasibaigdavo noras karaliauti, ji buvo perduodama kitam. Aktyvioje socialinėje veikloje tyloje poromis, iš duotų priemonių, reikėjo pastatyti „Tylos pilį“. Galerija, pietūs, laisvalaikis ir veiklos. Šią dieną veiklose buvo kuriami karališki atributai, būrių kvapai, einamas labirintas bei grojama ritminėmis lazdomis. Vakaro programa- Šarados. Būriai savo varžovams galvojo žodžius iš vaisių, daržovių, augalų, gyvūnų, sporto šakų, miestų srities. Kiekvienas stovyklautojas pademonstravo imitavimo ir vaidybinius įgūdžius. Vakare prie laužo vyko karališkų atributų bei būrių kvapų pristatymas, 21 valandą himnu paminėta Mindaugo karūnavimo diena.  Aptarimas, malda, giesmės, apkabinimai, šypsenos ir miego karalystė.

Nes jie yra mano širdies dalis“

(Bruno  Ferrero „Dešimt Dievo įsakymų“, psl. 12-13)


    Ketvirta diena. Mozė suranda šeimą. Gerbk savo tėvą ir motiną. Nekalbėk netiesos.
Rytas prasidėjo nuo linksmo muzikinio pakėlimo ir mankštos. Pastaroji prasidėjo kiekvieno šeimyniniame rate esančio žmogaus rodomu pratimu. Taip pat vyko pasitikėjimo žaidimas. Žmogų su raiščiu ant galvos vedžiojo kitas žmogus. Reikėjo partnerį pervesti per minų lauką. Susprogus pradedama iš naujo. Savitvarka, pusryčiai, dienos programos pristatymas ir katechezė. Filmo epizodas apie tai, kaip Mozė susiranda žmoną, kuria savo šeimą. Aptarime kilo diskusija apie tai, kas yra šeima, kas telpa žodyje šeima. Būrių veiklos metu kiekviena grupė pasiruošė ir suvaidino paskirtą istoriją apie vandenį, kurį kaip vyną vaikas nešė tėvams ir taip išgydė jų ligas, apie sraigę, kuri sugalvojo sukurti didžiausią pasaulyje namelį, apie klasės draugus, kurie pamoko metu, mokytojai išėjus, sudaužė vazą. Žiūrovai spėjo, diskutavo kokius Dievo įsakymus galima jose įžvelgti. Socialinėje veikoje stovyklautojai kalbėjo apie autizmą. Klausė pamokėlės „Užsidekime mėlynai“. Susipažino su autizmu, jo požymiais, tokių vaikų mokymu, aptarė kaip į kitokius, ypatingus žmones reaguoja aplinkiniai  ir kaip tuomet jaučiasi artimieji, žiūrėjo realius pavyzdžius ir užsidegė mėlyna spalva. Refleksijai panaudotas frazių metodas, kur duotai sakinio pradžiai, pagal veiklą reikėjo sugalvoti pabaigą. Po pietų ir laisvalaikio vyko pasiruošimas „Gatvės kultūros dienai“. Stovyklautojai rinkosi po dvi patinkančias veiklas ir  paskirtu laiku keliavo pas kuratorius. Pasirinkimas buvo labai platus: muzika kitaip, etno žaidimai, konstravimas iš gamtinių medžiagų, šokiai, madų šou bei rankdarbiai. Stovyklą užliejo kūrybos banga. Visi su nekantrumu laukė savo pasirodymo ir norėjo sužinoti, pamatyti ką sukūrė kiti. Taigi „Gatvės kultūros diena“ prasidėjo rankdarbių galerijoje, vėliau konstruktoriai iš gamtinių medžiagų nuvedė visus prie savo kūrinio- ryšio bokšto, toliau vyko etno žaidimas „Kūlys“, kur kiekvienas galėjo save išbandyti maišo į tolį metimo rungtyje. Atvykus nuostabiems ir nepakartojamiems diskotekos vedėjams Vytautui ir Deividui toliau tęsėsi vakaro programa. Suskambus muzikai, vyko stovyklos dizainerių kurtos drabužių kolekcijos pristatymas bei gyvenimo ciklo šokis. Paskutiniai pasirodė muzikos kitaip dalyviai. Jauniausieji grojo dūdele su garso įrašo pritarimu, paskui pasirodė ritminių lazdų komandos bei komanda, kuri pagal V. A. Mocarto „Turkų maršo“ melodiją mušė ritmą krepšinio kamuoliais. Vėliau vaikai ir auklėtojai šoko, trypė, dainavo, atliko įvairiausias DJ užduotis nepamirštamoje, įspūdžių bei prisiminimų kupinoje diskotekoje. Dienos aptarimas, malda ir miegas su šypsena veide.

„Nes visi esate broliai“

(Bruno  Ferrero „Dešimt Dievo įsakymų“, psl. 20-23)


Penkta diena. Mozė kalbasi su degančiu krūmu ir išsiveda savo tautą. Nevok. Negeisk svetimo turto.
Po nuotaikingo muzikinio kėlimo, diena prasidėjo judria, ritminga žingsniavimo mankšta. Dienos pristatymas, savitvarka ir  pusryčiai. Šią diena katechezėje filmo tęsinys apie tai, kaip Mozė kalbasi su degančiu krūmu ir išsiveda tautą. Aptarime pokalbis apie tai ar aš patikėčiau Moze ir eičiau kartu su juo. Toliau vyko istorijos apie laimingą keliauninką Kasparą improvizacija. Auklėtojai klausė pasakotojo skaitomos istorijos ir ją iš karto vaidino iš anksto nepasiruošę. Stovyklautojai stebėjo, diskutavo, kokie Dievo įsakymai atsiskleidė istorijos metu. Aktyvi socialinė veikla „Aš gerbiu“, pakvietė visus atsisukti į save ir atrasti, pasidalinti už ką gerbia žmogų, įžymybę, kurią kiekvieną dieną mato veidrodyje. Visas dienas kiekvienas stovyklautojas asmeniškai rinko gerumo taškus už punktualumą, dalyvavimą veiklose ir pagalbą. Šie taškai buvo konvertuojami ir „Kermošiuje“ virto valiuta, kuria buvo galima nusipirkti auklėtojų paslaugas. Po pietų bei laisvalaikio taškus buvo galima papildyti. Vyko „Protmūšis“, kurio metu vaikai suko galveles ir atsakinėjo į juokingus, suktus klausimus iš įvairių sričių. Suskaičiavus, susumavus taškus, prasidėjo paslaugų pristatymas ir jų pirkimas. Pasirinkimas buvo didelis, todėl paslaugas išsirinko visi ir mėgavosi net ne viena, o keliomis paslaugomis. Kiekvienas auklėtojas siūlė savo paslaugas: kūno šveitimą, plaukiojimą plaustu, įdomius pokalbius, galvos, veido masažus, grožio procedūras bei pusryčius į lovą. Vakaro programoje skambėjo lietuvių liaudies žaidimai ir dainos, kuriuos vedė atvykę svečiai. Linksmybės tęsėsi prie laužo. Mesdami į laužą druską visi atsikratė piktų, neigiamų minčių ir jausmų, o aukodami duoną su medumi vieni garsiai kiti tyliai pasidalino savo norais bei prašymais. Nuostabų vakarą vainikavo saldžioji staigmena - fondiu - karštas šokoladas šildomame inde, kuriame merkiami vaisiai ir uogos. Stebuklingas vakaras prisipildė lietuvių liaudies dainų, šokių, tradicijų, papročių, juoko, džiaugsmo, šilumos, šviesos, meilės. Dienos aptarimas, malda ir malonus nuovargis pakvietė visus į sapnų karalystę.


„Nes žmonės nėra daiktai... Nes visa tai, ką sukūriau, yra gražu ir gera“

(Bruno  Ferrero „Dešimt Dievo įsakymų“, psl. 18-19)


     Šešta diena. Mozė ir 10 Dievo įsakymų. Būk ištikimas meilėje, nepaleistuvauk. Negeisk svetimo vyro ir svetimos moters.
Muzikinis kėlimas tapo įprastu dienos pradžios ritmu. Mankštoje vieni vaikai išmoko, kiti susipažino su šokinėjimu per virvę bei balansavimu ant lentos. Po savitvarkos pusryčių ir dienos pristatymo, katechezėje vyko filmo peržiūra, kur Mozė atrado 10 dievo įsakymų. Diskusijoje aptarta, kaip filmo eigoje parodomi ir atrandami įsakymai. Būrių veikloje aptarti įsakymai „Nepaleistuvauk“ ir „Negeisk svetimo vyro ir svetimos moters“.  Savo grupėje 10 minučių vaikai bei auklėtojai kalbėjo apie tai, kaip vaikai supranta šiuos įsakymus, kuo jie panašūs, kuo skiriasi ir bendrai pasidalino savo mintimis. Kadangi visi įsakymai jau buvo aptarti, stovyklautojai gavo užduotį- pagal iliustraciją atpažinti, paaiškinti koks įsakymas vaizduojamas bei sudėti juos eilės tvarka. Socialinei veiklai pasitelktos DIXIT žaidimo korteles. Kiekvienas traukė korteles ir pagal jose esančius paveikslėlius poroje aptarė, kaip ši kortelė siejasi su asmeniniais jausmais ir potyriais. Vėliau poros nariai pasidalino, kokiomis nuotaikomis ir jausmais gyvena porininkas. Pietūs, laisvalaikis ir veiklų metas. Šią dieną veiklas galvojo ir vedė vaikai. Rotacijos būdu, pasikeisdami visi apkeliavo tris veiklas: šokių pamoką, masažo kabinetą ir kūrybines dirbtuves, kuriose buvo rašomi padėkos laiškai pasirinktam žmogui.  Kitaip negu visada, dienos aptarimas vyko prieš vakaro programą. Pasidalinę dienos džiaugsmais ir rūpesčiais, iškeliavo į pirtį. Taip pat buvo atliekamos pasirinktos paslaugos ir paruoštas paskutinės vakarienės stalas. Pasimėgavę laužo skanumynais, pirties malonumais, vienas po kito žmogeliukai iškeliavo miegoti.

„Mylėkite Dievą ir vienas kitą, kaip Aš jus mylėjau“

(Seseo Karen Cavanagh, „Dešimt Dievo įsakymų“, psl. 20)


     Septinta diena. Dievo meilės diena.
Šį kartą rytas prasidėjo kvepiančiais pusryčiais ir prisiminimais. Visi dalinosi savo patirtimi, įspūdžiais, labiausiai patikusia veikla. Kiekvienas turėjo galimybę 10 balų sistemoje įvertinti save kaip stovyklautoją ir argumentuoti savo pasirinkimą. Meilės ir šilumos valandėlės metu, vyko socialinė veikla „Aš bendruomenėje“. Kiekvienas ant nugaros turėjo prikabintą lapą, kuriame stovyklautojai rašė po geriausią to žmogaus savybę. Perskaitę pasidalino labiausiai tinkančia ir patinkančia užrašyta savybe. Išdalinti padėkos laiškai. Vienintelis trukdis iki pilnos šviesos ir laimės buvo jausmai, kuriuos norėjosi paleisti, palikti, atsikratyti. Todėl visi stojosi prie „Laimės atkūrimo rato“. Pakabintuose lapeliuose užrašė neigiamybes ir jas sudegino. Sustoję ratu be žodžių pasidalino rankomis paspaudimu siunčiama gerumo žinute. Vėliau vyko didysis daiktų tvarkymo, rinkimo ir pakavimo vakarėlis. Apkabinimai, gražūs žodžiai, padėka ir atsisveikinimas. Namo visi išvyko pripildyti laisvės, šilumos, meilės, šviesos, ramybės, prisiminimų, gerumo, santykių ir įspūdžių.

 

 

KATALIKIŠKOS STOVYKLOS „DIEVO ŽODŽIAI ŽVEJOJA ŠIRDIS“ AKIMIRKOS...


Atvykimas
Atvykimas

 

Kūrybinės dirbtuvės

Kūrybinės dirbtuvės
 

Socialinių –emocinių kompetencijų ugdymas, dorinės, muzikinės, meninės veiklos

Soc-emoc

Sveika gyvensena ir fizinio aktyvumo didinimas, aktyvūs praktiniai metodai (žaidimai)
Žaidimai

 

Didžiausia padėka Vilniaus miesto savivaldybei, asociacijai "Norwegian-Lithuanian Chamber of Commerce" ir Lietuvių Katalikų Religiniai Šalpai dalinai finansavusiems mūsų vaikų vasaros poilsio programą.

 

 
 
 
Startuojame su  2022 m. Vaikų vasaros poilsio stovyklų  programa
„Stipri bendruomenė – esu aš ir tu...“

 

Planuojame  vaikams dvi stovyklas, kurių idėja yra leistis kartu į kelionę su Moze, susipažįstant su jo gyvenimu, kurios tikslas surasti 10 amžinų vertybių, tiesų, aplankant ar užklystant į netikėtas situacijas, skirtingas vietas, atradus netikėtas užduotis ir įmynus įvairias paslaptis.

Programos uždaviniai:

I pamaina 2022-07-04/10 padėti vaikams dalyvauti bendruomenės gyvenime, stiprinti bendradarbiavimo įgūdžius, išmokyti  prasmingai ir turiningai praleisti laisvalaikį, atskleidžiant vaikų kūrybines ir dvasines galias, mokant vaikus pasitikėti Dievu ir žmonėmis, aiškinant krikščioniškas tradicijas, jas puoselėti, vertinti ir jų laikytis.

II pamaina  2022-06-01/06 Plėsti vaikų intelektinį akiratį ir suteikti gamtinių bei kultūrinių žinių apie konkretų Lietuvos pajūrio regioną apimantį Palangos – Karklės ir Klaipėdos teritoriją, ugdant gebėjimą savarankiškai skirti ir atpažinti įvairius šio pajūrio regiono gamtinius ir kultūrinius darinius.

Planuojamas programos veiklos:

Pirma pamaina:  

Dorinio ugdymo: Šventojo rašto skaitymas, aptarimas, giesmių giedojimas, maldos, katechezės, Šv. Mišios.

Socialinė: socialinių įgūdžių ugdymas per socialinius, intelektinius žaidimus, veiklas grupelėse. Kūrybinė ir meninė: dailės ir technologijų darbeliai, spektakliai, madų šou, pasiekimų kraitelė. Etnokultūrinė:  Lietuvių liaudies šokiai, dainavimas.

Fizinio aktyvumo, sportinė:  rytinė mankšta, sporto varžybos, maudynės, diskoteka.

Gamtos pažinimo: gamtinių medžiagų ieškojimas, jų analizavimas ir panaudojimas kūrybinių darbų atlikimui.

Sveikos gyvensenos: saugaus elgesio aptarimas, viktorina „Sveikatiada“, pirtis, kvapų terapija, maudynės gonge.

 

Antra pamaina:

Kultūrinė: vaikams bus organizuojamos  pažintinės – švietėjiškos išvykos ir ekskursijos Palangoje, Klaipėdoje, gamtos pažinimo: supažindinti su saugomomis teritorijomis, rezervatais, draustiniais  pajūrio regioninio parko teritorijoje, zoologijos sodo, Jūrų muziejaus, delfinariumo aplankymas.

Sportinė, fizinio aktyvumo: rytinė mankšta, paplūdimio judrieji žaidimai, sporto varžybos, maudynės.

Kultūrinės edukacijos: edukacinės programos Pajūrio regioninio parko Lankytojų centre.

Dorinio ugdymo: maldelių kūrimas pagal dienos intenciją, dienos refleksijos,  piligriminis žygis į Palangą

Kūrybinės bei saviraiškos: dienos maldos kūrimas, filmo apie Mozę kūrimas, kūrybinės dirbtuvės. Etnokultūrinis ugdymas: saulės palydėjimas, lietuvių liaudies pasakų skaitymas, jų inscenizacija. Socialinių-emocijų ugdymas: reflektuojant prie laužo, individualūs pokalbiai pasivaikščiojant pajūriu.

Sveikos gyvensenos: saugaus elgesio aptarimas, oro ir vandens vonios.

 

Didžiausia padėka Vilniaus miesto savivaldybei jau dalinai finansuojančiai mūsų vaikų vasaros poilsio programą.

 

 

 

 LIETUVOS KATALIKIŲ MOTERŲ SĄJUNGOS VAIKŲ IR JAUNIMO PARAMOS CENTRO
KATALIKIŠKA VASAROS STOVYKLA "JŪRA IR TIKĖJIMAS"

2021 m. rugpjūčio 17 - 22 d.

 

Tikslas – BVGN vaikams padėti įveikti pokarantininį stresą, sustiprėti fiziškai, susipažinti Pajūrio regioninio parko kraštovaizdžiu, gamtinėmis bei kultūros ir religinio paveldo vertybėmis, su bibliniais pasakojimais apie Nojaus laivą, bei apie Dievo įkvėpto Mozės per dykumą vestą tautą iš Egipto nelaisvės.

Uždaviniai:

1. Įtraukti visus globotinius į filmo „Nojaus laivas“ kūrimą, išnaudojant pajūrio aplinką, natūralias gamtines priemones.
2. Išnagrinėti, atkartoti ir pajusti piligriminio žygio metu biblinį pasakojimą apie Dievo įkvėpto Mozės išvestą tautą iš Egipto nelaisvės.
3. Aplankyti unikalią Lietuvoje molingą jūros pakrantės atodangą „Olandų kepurė“.
4. Susipažinti su Pajūrio regioninio parko Lankytojų centro naujausia ekspozicija ir dalyvauti teminiuose edukaciniuose užsiėmimuose.
5. Susipažinti su unikaliais geležiniais ir mediniais kryžiais, bei krikštais vienintelėse kapinėse Lietuvoje ant jūros kranto.
6. Aplankyti Klaipėdos zoologijos sodą ir susipažinti su jame esančiais gyvūnais ir paukščiais.

Stovyklos veikla

1 diena
Sėkmingai atvykę į Karklės poilsiavietę, stovyklautojai įsikūrė jaukiuose nameliuose.
Papietavus visi stovyklautojai buvo supažindinti su saugaus elgesio taisyklėmis.
Kadangi diena buvo saulėta, laiką iki vakarienės leidome pajūryje. Buvo galima maudytis ir degintis saulutėje. Vėliau rinkome jūros nugludintus akmenukus, kriaukles, būsimiems darbeliams iš gamtinės medžiagos.
Vakare visus suvienijo bendras laužas. Bendroje Maldoje dėkojome Dievui už nuostabią dieną ir sėkmingą kelionę iki stovyklos.

2 diena
Ši diena stovykloje buvo skirta darbui Kūrybinėse dirbtuvėse, vyko pasiruošimas filmo „Nojaus laivas“ filmavimui.
Pirmiausia buvo skaitomas biblijinis pasakojimas apie Nojaus laivo istoriją, tada visi kartu kūrė filmo scenarijų, pasiskirstė vaidmenimis, rinkosi savo vaidinamam personažui rūbus.
Vėliau visą popietę, vyko intensyvios repeticijos.
Vakare stebėjome audringą jūrą, grožėjomės įspūdingo aukščio bangomis. Bendroje Maldoje dėkojome Dievui už kupiną įspūdžių  dieną.

Tik vėliau iš žiniasklaidos ir draugų skambučių sužinojome, kad kilo didelė audra. Panaši buvo tik prieš penketą metu.

3 diena
Po pusryčių prasidėjo „laivo statyba“. Buvo naudojamos po audros, jūros išmestos „statybinės medžiagos“. Statybose triūsė nuo mažo iki didelio. Taip draugiškai dirbant, pavyko pastatyti tokį laivą, prie kuriuo fotografavosi visi vaikščiojantys pajūriu.
Po pietų vyko filmavimo darbai. Filmas „Nojaus laivas“ buvo filmuojamas ne tik pajūryje,bet ir dar keliose Karklės gyvenvietės vietose. Tai vienoje, tai kitoje vietoje pasirodantys persirengę „aktoriai“ praeiviams kėlė nuostabą ir susižavėjimą.
Kadangi vakare nelijo, visi susirinkome prie laužo, dalijomės praėjusios ir labai turiningos dienos įspūdžiais. Bendroje Maldoje dėkojome Dievui už nuostabią dieną.

4 diena
Po pusryčių, vyresniųjų globotinių laukė piligriminis žygis, atkartojant ir pajuntant, išnagrinėtą biblinį pasakojimą apie Dievo įkvėpto Mozės per dykumą vestą tautą. Žygeiviams reikėjo nueiti pajūriu apie 16 km pėsčiomis nuo Karklės iki Palangos.
Tuo tarpu mažesnieji stovyklautojai lankėsi Pajūrio regioninio parko Lankytojų centre, kur susipažino su naujausia ekspozicija : stilizuotu „paskendusio laivo karkasu“, gintarautojų verslu, žuvų ir paukščių bei žvėrių įvairove, žavėjosi 648 l akvariumu su jo gyventojais.
Po to žiūrėjo animacinį filmuką apie Karklės gyvenvietės įsikūrimą. Centro kieme apžiūrėjo gėlių darželio augalus, kuriuos prie savo namų sodindavo mūsų močiutės. Pasidarę gražių nuotraukų, mažieji stovyklautojai žaidė sportinius žaidimus, ieškojo „sekretų“ ir laukė grįžtančių vyresniųjų.
Vakare prie bendro laužo dalijomės dienos įspūdžiais. Bendroje Maldoje dėkojome Dievui už nuostabią dieną.

5 diena
Po pusryčių, vyresnieji lankėsi Pajūrio regioninio parko Lankytojų centre, kur klausėsi paskaitos apie tikėjimą, jo įtaką Karklės gyventojų papročiams, tarpusavio santykiams, ryšiams su Klaipėdos miestu. Po edukacinio užsiėmimo buvo aplankytos Karklės kapinės, kurios iš pradžių buvo naudojamos laidoti skenduoliams, o vėliau imta laidoti visus Karklės gyventojus. Šios kapinės unikalios tuo, kad vienintelės Lietuvoje yra ant kopos ir arčiausiai jūros. Čia apžiūrėjome kalvių kaldintus metalinius kryžius bei darytus iš medžio kryžius ir krikštus.
Kol vyresnieji dalyvavo edukaciniame užsiėmime, mažesnieji spalvino jūros nugludintus akmenis, darė kitus darbelius iš susirinktos gamtinės medžiagos.
Po pietų visi stovyklautojai žygiavo prie „Olandų kepurės“.
Vakare vyko visos stovyklavietės tinklinio varžybos ir taip visų laukta diskoteka. Vakaro maldoje dėkojome už nuostabius potyrius.

6 diena
Ryte, atsisveikinę su vis dar audringa jūra, pasukome Klaipėdos zoologijos sodo link. Čia susipažinome su įvairiais gyvūnais ir paukščiais. Labiausiai visus sužavėjo baltieji tigrai, kuriuos iš visų Pabaltijo zoologijos sodų, turi tik šis. Vaikams didelį įspūdį padarė sodo darbuotųjų sudaryta galimybė pamaitinti patikusius gyvūnus. Iki pat namų netilo įspūdžiai apie apsilankymą zoologijos sode.

  

 

 

 

 

 Didžiausia padėka
Lietuvių Katalikų Religinei Šalpai

dalinai finansavusiai mūsų vaikų vasaros stovyklą

"JŪRA IR TIKĖJIMAS“.

  

 

LIETUVOS KATALIKIŲ MOTERŲ SĄJUNGOS VAIKŲ IR JAUNIMO PARAMOS CENTRO VAIKŲ VASAROS POILSIO PROGRAMOS „EIK ŠVIESOS KELIU“ KATALIKIŠKA VASAROS STOVYKLA

2021 m. liepos 1 - 6 d.

     Šių metų stovyklos „EIK ŠVIESOS KELIU“ tema – JUSLĖS. Programa sudaryta remiantis penkiomis pagrindinėmis žmogaus juslėmis: uosle, rega, skoniu, klausa, lytėjimu. Kiekvienai dienai priskirtas jutimas, keliavo per visas veiklas: socialines, sportines, pažintines, kultūrines, kūrybines, todėl stovyklautojai turėjo galimybę pajausti ir suprasti kiekvienos juslės svarbą, bei kaip sustiprėja kiti jutimai, kai vieną prarandame. Vaikai kūrė kvepalus, mokėsi Brailio raštu užrašyti ir gestų kalba pasakyti savo vardą, kūrė gurmaniškus patiekalus, mokėsi būti empatiški įvairiausiose sukurtose ir realiose situacijose, vaidino pačių kurtuose spektakliuose, dalyvavo sporto rungtyse, madų šou, diskotekoje. Kaip ir kiekvienais metais, didžiausias dėmesys buvo skiriamas vaikų akiračio išplėtimui, savęs, draugo, šalia esančio žmogaus pažinimui, pasitikėjimo jausmo stiprinimui, bendravimui ir bendradarbiavimui. Stovyklautojus džiugino nuostabus vasariškas oras, šiltas ežero vanduo, sveikas maistas, puikūs auklėtojai ir gausus šaunių draugų būrys. Namo visi išvyko įveikę karantino sąstingį, pripildyti šilumos, meilės, šviesos, ramybės, prisiminimų, gerumo, santykių ir įspūdžių.

 

  

 

 

 Didžiausia padėka
Vilniaus m. savivaldybei ir LKRŠ

dalinai finansavusiai mūsų vaikų vasaros poilsio

programą "Eik šviesos keliu“.
 
 
 
 
 

LIETUVOS KATALIKIŲ MOTERŲ SĄJUNGOS VAIKŲ IR JAUNIMO PARAMOS CENTRO VAIKŲ VASAROS POILSIO "GINTARINĖ VASARA" 2020.07.20-25 ATASKAITA 

       Rengiamos stovyklos tikslai buvo: plėsti vaikų intelektinį akiratį, suteikti gamtinių bei kultūrinių žinių apie konkretų Lietuvos pajūrio regioną apimantį Palangos – Karklės ir Klaipėdos teritoriją, ugdyti gebėjimą savarankiškai skirti ir atpažinti įvairius šio pajūrio regiono gamtinius ir kultūrinius darinius, propaguoti sveiką gyvenimo būdą, mokyti turiningai praleisti laisvalaikį ir susiplanuoti savo dienotvarkę, ugdyti vaikų kūrybiškumą bei meninius gebėjimus.

Įgyvendinant numatytus tikslus vaikai apsilankė interaktyviame Karklės pajūrio regioninio parko pažintiniame centre, kuriame susipažino su vietine augalija, gyvūnija, tradiciniais verslais ir turistinėms vietovėmis, žiūrėjo pažintinius filmus apie Karklę, jos istoriją, gyvūnus, augalus ir laivybos istoriją. Centre dirbantis ekologas supažindino vaikus su Lietuvos pajūrio ekosistema. Žinias įtvirtinti padėjo interaktyvi aplinka, lentos kuriose patys galėjo sukurti kopas, surasti žuvims tinkamas dalis. Po informatyvios popietės, vaikai, ieškodami gintarų, aplankė regioninio parko teritorijoje esantį skardį ,,Olando kepurė“, kuris dar XIX a. tarnavo kaip orientyras vietos žvejams.

Tai pat aplankėme Klaipėdos Jūrų muziejų-delfinariumą, kuriame sužinojome, kad muziejus kaupia, saugo, tiria, konservuoja, restauruoja ir populiarina muziejines vertybes, kurios atspindi Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, laivybos istoriją bei jūros gamtos įvairovę. Didelį įspūdį, ypač mažiesiems, paliko persikėlimas keltu į Jūrų muziejų, akvariumą. Pakeliui apžiūrėjome senus, restauruotus laivus, paminklą žuvusiems jūreiviams, stebėjome pro šalį plaukiančius mažus ir didelius laivus. Po ekskursijos su didžiausiu malonumu ėjome stebėti Kalifornijos jūrų liūtų ir delfinų pasirodymus, palikusius neišdildomą įspūdį tiek mažiesiems, tiek ir dideliems - kiekvieną numerį palydėjome nuoširdžiais plojimais.

Aplankėme ir Radailiuose įsikūrusį interaktyvų dinozaurų parką ,,Dino“, kuriame mūsų laukė persipynusios pramogos ir žinios: 52 parke ,,apsigyvenę“ riaumojantys ir judantys dinozaurai, aktyvios pramogos, 5D kinas, elektromobiliai, veidrodžių labirintas, batutai ir ,,namelis aukštyn kojom‘‘.

Stovyklos metu organizavome: rytinę mankštą, ,,Mažąją olimpiadą, kurioje vaikai varžėsi bėgimo ir linksmųjų estafečių rungtyse, sportinius žaidimus gamtoje, pajūrio tinklinio, badmintono ir ,,karštos bulvės“ varžybas. Organizavome ilgai lauktą 20 km žygį pėsčiomis nuo Karklės poilsiavietės iki Palangos tilto pajūriu, kuriame vaikai galėjo išbandyti savo ištvermę ir atkaklumą. Tiltą žygeiviai pasiekė per keturias valandas ir pasivaikščioję ant tilto, susipažinę su jo istorija, aplankė nepaprastai gražią Basanavičiaus gatvę pilną legendų.

Leisdami laiką prie jūros, vaikai kūrė smėlio bei akmenų skulptūras iš gamtoje randamos medžiagos - akmenukų, augalų, kriauklių. Kiekvienas siekė atvaizduoti kas jam svarbiausia: nuotaika, forma, tekstūra, sąlytis su gamta. Kūrybą tęsė ir piešinių pleneras ,,Piešiame jūrą ir laivus“, kuriame ant didelio lapo vaikai kartu su vadovais vaizdavo realius ir savo įsivaizduojamus laivus, jūros motyvus, augmeniją, gyvūnus.

         Po intensyvios dienos, laukė atokvėpis prie vakaro laužo, prie kurio dalinomės įspūdžiais, žaidėme įvairius loginius žaidimus: minėme lietuvių liaudies mįsles ir minkles, sprendėme galvosūkius, pasakojome legendas apie laivus, jūrą, prisiminėme gražią Jūratės ir Kastyčio meilės istoriją ir gintaro atsiradimo legendą, organizavome stovyklos tradicija tapusius filmų vakarus.

 Didžiausia padėka

Vilniaus m. savivaldybei

dalinai finansavusiai mūsų vaikų vasaros poilsio stovyklą  „Gintarinė vasara“. 

 

  
 
 

 

LIETUVOS KATALIKIŲ MOTERŲ SĄJUNGOS VAIKŲ IR JAUNIMO PARAMOS CENTRO VAIKŲ VASAROS POILSIO PROGRAMOS „MES – SAULĖS VAIKAI“ KATALIKIŠKOS VASAROS STOVYKLOS

„DIEVO ŽODIS ATĖJO ATRASTI“

 ATASKAITA

2020-08-18

      Po ilgo nuotolinio bendravimo ir pabodusio karantino, Lietuvos katalikių moterų sąjungos vaikų ir jaunimo paramos centro vaikai susirinko į katalikišką vasaros stovyklą „Dievo žodis atėjo atrasti“. Seni draugai, kurie pasiilgo vieni kitų per karantiną, smagūs renginiai ir šilta vasariška tarpusavio atmosfera subūrė visus į poilsiavietę „Pailgio perlas“, esančią Žeimenos g. 11, Družiliuose, Švenčionių rajone, kur visi smagiai dalyvavo stovyklos organizuojamojoje veikloje.

     Kiekviena stovyklos veikla buvo derinama ir planuojama pagal dienos temą: draugystės, džiaugsmo, malonės, bendrystės, meilės, gailestingumo ir tikėjimo.

  PIRMA DIENA. DRAUGYSTĖS DIENA.

”Jau nebevadinu jūsų tarnais, nes tarnas nežino, ką veikia jo šeimininkas. Jus Aš draugais vadinu, nes jums viską paskelbiau, ką iš savo Tėvo girdėjau.” (Jn 15,15)

Draugystės diena prasidėjo atvykimu, įsikūrimu ir skaniais pusryčiais. Dienos veiklas pradėjome akademija. Kiekvienas stovyklautojas lankstė iš popieriaus žuvytes, kurios buvo svarbiausia nuotaikų akvariumo dalis. Žuvytės padėtis akvariume simbolizavo jausmus, norus, nuotaiką: jeigu aukštai - nuotaika teigiama, jei žemai - neigiama, jei per vidurį-esu pasimetęs. Šis nuotaikų akvariumas buvo aptariamas kiekvieną dieną prieš veiklas. Visi turėjo galimybę pristatyti, paaiškinti kaip jaučiasi, ko tikisi iš dienos, kokia nuotaika aplankė ir dėl kokių priežasčių tai vyksta.

     Pristačius stovyklos temą, veiklas, buvo labai įdomu išsiaiškinti ką kiekvienas tikisi gauti stovyklos metu, todėl atliko socialinę veiklą „Raibuliavimas“, kur stiprėjo vaikų pasitikėjimas savimi, savo jėgomis, formavosi supratimas, kad gyvenime priėmę teisingus sprendimus galime pasiekti norimus tikslus. Žinoma, toliau sekė saugos instruktažas, kur buvo aptartas tinkamas, saugus elgesys savo ir šalia esančių atžvilgiu, taip pat sukurtos bendros stovyklos taisyklės. Pasitelkus pagalbon „Paskirstymo kepurę“, stovyklautojai suskirstyti į tris būrius. Aišku, judriu žodžių žaidimu, buvo išbandytas būrių miklumas.

     Katechezė „Jus aš draugais vadinu“ prasidėjo giesme, kuri visus suartino ir paruošė darbui su savimi. Jos metu vaikai būriuose diskutavo kas yra draugas, ko moko draugystė, per ką randu draugystę. Kadangi lapai su klausimais ėjo ratu, kiekvienas paskutinį lapą pildęs būrys pristatė klausimą ir pateiktus atsakymus. Vėliau klausė evangelijos ištraukų, kuriose minima draugystė. Aiškinosi, ką Dievas pasakoja apie draugystę ir draugus, lygino su savo pateiktais atsakymais. Taip pat suskirstyti poromis, atliko praktinę veiklą. Reikėjo nupiešti draugą, parašyti penkias gražiausias, geriausias savybes ir  jį pristatyti kitiems.

     Socialinės veiklos „Žvilgsnio draugas“ metu visi turėjo galimybę pajudėti,  be žodžių užmegzti bei palaikyti draugiškus santykius. Atliekant šią veiklą buvo mažinama atskirtis bendruomenėje, atkreipiamas dėmesys, į mažiau populiarius. Žaidimo tikslas - neatskirti nei vieno vaiko, įtraukiant visus vaikus į veiklą,- buvo pasiektas. Kadangi šis žaidimas žaidžiamas be žodžių ir judesių, tik žvilgsnių pagalba, net ir droviausi ir tyliausi galėjo aktyviai dalyvauti ir jaustis jaukiai.

     Apžiūrėję teritoriją, susipažinę su aplinka, papietavę ir atsipūtę visi susirinko atsigaivinti Pailgio ežere. Toli, toli skriejo vaikų krykštavimas, juokas ir džiaugsmas.

      Po laisvalaikio buvo paskelbta būrių prisistatymo ruošimo užduotis: sugalvoti būrio pavadinimą bei jo atsiradimo legendą, bendraujant ir bendradarbiaujant nupiešti vėliavą, sukurti muzikinį foną. Prisistatymas turėjo atskleisti stovyklos pavadinimą. Po draugiškų diskusijų, kūrybiškumo bangos ir sočios vakarienės, išvydome fantastiškus prisistatymus, kurie atitiko paskelbtus vertinimo kriterijus. Taigi, stovykloje turėjome tris būrius: „Pandoros skrynia“, „Saulės ašaros“ ir „Pirmasis stebuklas“.

      Diena baigėsi siurprizu - judriomis etno žaidynėmis. Stovyklos svečias liaudininkas Vilius Marma pristatė ir pravedė lietuvių liaudies žaidimus „Kylą“ bei „Muštuką“, kurios paliko visiems dalyviams neišdildomus įspūdžius, atnešė naujas patirtis bei gerą nuotaiką ir nuoširdų buvimą kartu.

 ANTRA DIENA. DŽIAUGSMO DIENA.

  „Šitą dieną Viešpats padarė; džiūgaukime ir linksminkimės šiandien.“ (Ps 118,24).

     Džiaugsmo diena prasidėjo švelniu ukulėlės skambėjimu ir pažadinančia direktorės pravesta mankšta. Po savitvarkos ir pusryčių prasidėjo dienos aptarimo veikla. Aptartas nuotaikų akvariumas, užpildytas praėjusios dienos dienoraštis. Šiais metais kiekvienos dienos įspūdžiai, užplūdę jausmai, įdomiausios veiklos buvo aprašomos ant gėlių žiedlapių. Taip per visą stovyklą būriai sukūrė po nuostabią prisiminimų gėlę.

     Katechetė prasidėjo suburiančia giesme. Būriuose aptarti klausimai: kas mane pradžiugina, kaip pradžiuginu kitą, kada būnu laimingas. Paskaitę atsakymus į klausimus, lyginome juos su evangelijos ištraukomis apie džiaugsmą. Praktinę džiaugsmo užduotį būriai atliko vaidindami. Išklausę Bruno Ferrero istorijos pradžią, turėjo pasiruošti, sugalvoti ir suvaidinti džiaugsmingą pabaigą. Visi būrių nariai dalyvavo spektakliuose, kiekvienas turėjo savo vietą ir vaidmenį,  kūrybiškai bei artistiškai atskleidė, pristatė džiaugsmo temą.

     Socialinė veikla „Mesk kauliuką“ padėjo atrasti bendravimo džiaugsmą. Mokė užmegzti santykį (rasti draugą pasimatymui/susitikimui), palaikyti santykį (pažaisti kauliuko klausimų žaidimą pačiam pasakojant ir išklausant draugą) bei nutraukti santykį (padėkoti už draugiją, atsisveikinti ir eiti į kitą pasimatymą/susitikimą) yra svarbūs įgūdžiai tarpusavio santykių kompetencijoje.

     Po pietų, poilsio ir atgaivinančių maudynių, vyko akademijos. Jos buvo suskirstytos į tris pogrupius, kur vyko muzikos, sporto ir dailės/ darbelių užsiėmimai. Būriai paeiliui keliavo į akademijas, kol aplankė visas tris. Muzikos akademijoje dainavo dainas, giedojo giesmes, atliko ritmines kūno perkusijos užduotis. Sporto akademijoje žaidė futbolą, krepšinį, tinklinį. Dailės darbelių akademijoje gamino vokus ir užrašų lapelius, kuriuose pagal dienos pavadinimus rašė linkėjimus. Taip buvo pagaminta dovana-staigmena stovyklos draugui.

     Vakaro programa buvo skirta teatrui, kuris visada sukelia labai daug džiaugsmo tiek pasirodymo dalyviams, tiek žiūrovams. Pasaka „Coliukė“ buvo padalinta į tris dalis. Kiekvienas būrys burtų keliu traukė ištrauką ir jai ruošėsi. Rinkosi vaidmenis, aprangą, dekoracijas, pasirodymo vietą stovyklos teritorijoje ir muzikinį foną. Po vakarienės stovyklavietę užplūdo nekantrumo, jaudulio, kūrybiškumo ir juoko banga. Vakaro programą pradėjo trys seserys- žemės, jūros ir oro deivės. Būriai vaidino ištraukas, taip atskleisdami savo teatrinius gebėjimus, net talentus. Įtraukdami į pasirodymus pačius mažiausius, demonstravo begalinę draugystę.

     Džiaugsmo diena baigėsi pokalbiais, dainomis, giesmėmis, maldomis ir žaidimais prie laužo.

  TREČIA DIENA. BENDRYSTĖS DIENA.

„Tačiau svarbiausia gyventi bendrystėje su Kristumi, kad jūsų džiaugsmui nieko netrūktų.“ (Fil1,21 )

     Bendrystės dieną ryte skambėjo linksma, prikelianti, pakelianti nuotaiką mėlynųjų animacinio filmuko herojų Smurfų melodija, o pajudinti raumenukus ir pabusti padėjo bendra mankšta, susidedanti iš pratimų komplekso, kur kiekvienas stovyklautojas parodė po pratimą ir visi kartu jį atliko.

     Susitvarkę ir pasistiprinę, atlikę nuotaikų akvariumo, dienoraščio rašymo bei judesio veiklas, giesme pradėjo bendrystės katechezę. Vyko bendra diskusija: kada būnu bendrystėje, ko moko bendrystė, kas svarbu būnant bendrystėje. Išklausius evangelijos ištraukų, diskusijos išvados palygintos su Dievo žodžiu. Praktinėje veikloje kiekvienas piešė „Gerąją piramidę iš šešių langelių: vienas viršuje, du viduryje, trys apačioje. Langeliuose įrašo po sakinį:

• viršutiniame: „Man patinka Tavo elgesys“;

• viduriniuose: „Pasitikiu Tavimi“ ir „Iš Tavęs mokausi“;

• apatiniuose: „Gerbiu Tavo išmintį“, „Man atrodai malonus (-i)“, „Tave mėgstu ir palaikau“.

Pakilę iš savo vietų, sutikę žmogų, kuriam tinka vienas iš sakinių, to žaidėjo lape pasirašė. Visi vaikščiojo ratu, apmąstė visas šešias savybes ir pasirašė lapuose tų, kuriems sakiniai tinka.

Pabaigoje buvo peržvelgiamas ir aptariamas savas lapas: ar daugiau surinkau parašų, negu tikėjausi? Mažiau? Kodėl kitaip, negu (ar lygiai kaip) tikėjausi? Kas mane džiugina? Kas skaudina? Koks mano elgesys grupėje iššaukė tokius atsiliepimus?

     Socialinė veikla „Statau savo namą“ skatino draugiškus santykius, gerino tarpusavio bendravimą, ugdė gebėjimą pastebėti gerąsias draugų savybes, jas įvardinti ir pasakyti draugui. Veiklos metu kiekvienas stovyklos dalyvis turėjo savo plytą, ant kurios kiti dalyviai rašė jo gerąsias savybes. Iš gražiųjų žodžių plytų, būriai ir vadovai pastatė keturis namus.

     Pietūs, poilsis ir maudynės nepamirštama ir labai laukiama dalis. Po jų sekė akademijos. Stovyklautojai susėdę ratu dar kartą prisiminė dienos temą-bendrystė. Susėdę ratu bendrai kūrė atspaudų atvirukus. Kiekvieno stovyklautojo rankos atspaudas keliavo ratu ir buvo papuoštas įvairiausiais, draugų sugalvotais raštais. Išėjo gausybė nuostabių atspaudų darbų, iš kurių sukurtas bendras paveikslas visą likusį stovyklos laiką puošė terasą.

     Buvo pats laikas pajudėti. Skirtingose aikštelėse buvo galima išbandyti tris sporto rūšis- futbolą, krepšinį, tinklinį. Stovyklautojai rinkosi kas tinka, patinka ar arčiau širdies ir uoliai dalyvavo įvairiose sportinėse varžybose.

Vakare laukė puikiai iškūrenta, žolelėmis kvepianti pirtis, skanios laužo dūmu kvepiančios vaišės. Visi prisiminė praeitas stovyklas, dalinosi įspūdžiais ir džiaugėsi buvimu kartu.

 KETVIRTA DIENA. MALONĖS DIENA.

 „Todėl drąsiai artinkimės prie malonės sosto, kad gautume gailestingumą ir rastume malonę pagalbai reikiamu metu.“ (Heb 4.16)

     Malonės diena prasidėjo linksma rytmečio žadinančia dainele. Linksmybės tęsėsi ir mankštos metu. Skambant ritmingai muzikai trepsėjo ir didelis, ir mažas. Savitvarka, pusryčiai, nuotaikų akvariumas, dienoraštis, linkėjimai – įprasta dienotvarkės seka.

     Malonės diena-tai laikas, kada dėkojame, atsiprašome ir prašome Dievo palaimos. Šią dieną stovyklautojai atliko Šlovinimo apeigas. Pagal Bruno Ferrero pasakojimą apie penkis rankos pirštus kūrė maldas. Kiekvienas pirštas simbolizuoja maldą už tam tikrus dalykus. Nykštys-brangiausi ir artimiausi asmenys, smilius-ligoniai, vieniši, patiriantys sunkumų žmonės, didysis- įvairių sričių vadovai, bevardis- gamta, gyvūnai, oras, vanduo, mažylis- maži ir retai pastebimi žmogučiai. Kiekvieną maldelę sekė tinkanti giesmė. Tą momentą stovyklavietė ir joje esantys žmonės prisipildė šviesos, meilės ir šilumos.

     Pamaitinę kūnus dvasiškai, fiziškai, pailsėję, pasipliuškenę, mokėsi pinti įvairiausių spalvų, ilgių ir raštų apyrankes.

     Toliau sekė sportinės būrių varžybos. Trąsa buvo padalinta į devynias stoteles su skirtingomis sportinėmis užduotimis. Būriai turėjo ne tik susidoroti su rungtimi, bet ir rasti, kokia eilės tvarka taškai išdėlioti bei kurioje vietoje jie yra. Pirma rungtis- dėliojant A4 formato lapus nueiti tam tikrą atstumą nepalietus žemės, antra- sustoti pagal ūgį užrištomis akimis, trečia-ridenti kauliuką, atliekant užduotis pereiti užduočių lapą, ketvirta-perduoti kuo greičiau kamuolius, kad jie neatsirastų pas vieną žmogų, penkta- futbolo kamuoliu, pasuojant numušti sustatytus pagalius, šešta- per atstumą švytuokle paliesti ant šakos kabantį boulingo kūgį, septinta- surasti savo batus sumaišytus dėžėje ir juos apsimauti, aštunta- neliečiant rankomis, nunešti ant galvos uždėtą dubenėlį miltų, devinta- valgomaisiais šaukštais pripildyti buteliuką vandens. Pavargę, bet laimingi būriai grįžo pailsėti.

    Po skanios vakarienės visų laukė puiki staigmena- DISKOTEKA. Renginių vedėjas  - didžėjus Vytautas padėjo sukurti tikrą muzikinių pasirodymų koncertą, kurio metu stovyklautojai galėjo atskleisti savo gebėjimus TALENTŲ ŠOU konkurse. Muzikos garsai padėjo visiems atsipalaiduoti ir nuotaikingai pabaigti dieną.

 PENKTA DIENA. MEILĖS DIENA.

 „Meilė kantri ir maloni, meilė nepavydi; meilė nesigiria ir neišpuiksta. Ji nesielgia nepadoriai, neieško savo naudos, nepasiduoda piktumui, nemąsto piktai, nesidžiaugia neteisybe, džiaugiasi tiesa.“ (1 Kor 13,4-8)

     Meilės diena prasidėjo jau įprastu režimu. Lydima ukulėlės švelnių garsų prikėlė rytinė dainelė,  stovyklautojai pakilnojo rankeles, pamankštino kojeles, susitvarkė, papusryčiavo ir pradėjo veiklą. Nuotaikų akvariumas, dienoraštis, dienos linkėjimai. Giesme prasidėjo katechezė. Direktorė paskaitė istoriją apie pasiaukojančią vaiko ir mamos meilę. Kaip vaikas savo tikėjimu, meile neleido mamai pasiduoti ir išgelbėjo ją po autoavarijos. Paskui visi užsimerkė ir paniro į šviesią, nešančią, skrendančią, įtraukiančią meditaciją. Sugrįžę iš savęs, skaitė ir aptarė „Meilės himną“- ištrauką iš Švento Rašto, kuri skaitoma jauniesiems sutuoktuvių metu. Praktinė užduotis taip pat buvo susijusi su „Meilės himnu“. Vietoje žodžių meilė arba ji, sakomas savo vardas. Vėliau kiekvienas pasidalino, kaip sekėsi ir kaip jautėsi taip ypatingai skaitydami apie save, girdėdami tokius nuostabius žodžius.

     Po pietų, poilsio ir gaivinančių maudynių, prasidėjo pasiruošimas Rasų šventei. Akademijos metu stovyklautojai gamino stebuklinguosius „Lotoso žiedus“. Vaikai turėjo galimybę susipažinti su įvairiais vietiniais augalais. Merginos iš įvairių žolių ir gėlių žiedų pynė vainikus, puošė vartus ir kupolę, o vaikinai rūpinosi laužaviete. Sulaukėme svečių  - menininkių dailininkės ir folkloristės Justinos ir muzikės bei šokių vadovės Liucijos Puidokaičių, kurios nuoširdžiai pasidalino savo žiniomis apie Rasų šventės simbolius, padėjo pasiruošti šventei bei jas pravesti nuostabiuose muzikos garsuose giedant giesmes, žaidžiant žaidimus, šokant lietuvių liaudies šokius.

     Po vakarienės prasidėjo Rasų šventė. Prie vartų susirinko pasipuošę stovyklautojai. Išsiskyrė dvi eilės-šviesiai apsirengusių ir vainikais pasidabinusių merginų bei pasipuošusių vaikinų. Apsiplovę veidą šventu vandeniu, rinkosi į aikštę, kur žaidė lietuvių liaudies žaidimus. Paskui keliavo lydimi gražių lietuvių liaudies giesmių prie kupolės. Merginos metė vainikus ir skaičiavo po kelių metų ištekės. Šventė tęsėsi prie laužo. Mesdami į laužą druską atsikratė piktų, neigiamų minčių ir jausmų, o aukodami duoną su medumi vieni garsiai kiti tyliai pasidalino savo norais bei prašymais. Skambant lietuvių liaudies melodijoms, prasidėjo šokiai. Visi tik kojas kilnojo, šoko, trypė. Pasistiprinę ir palydėję saulę, keliavo prie ežero paleisti vainikėlių. Taip pat pašnibždėję lotoso žiedui slapčiausias svajones, paleido į Pailgio ežerą. Žiedas išsiskleidė ir paleido svajones skristi su vėju. Sutemus būriai ėjo ieškoti paparčio žiedo. Nemažai teko paplušėti, nes reikėjo vadovautis nuorodomis ir ieškoti stebuklingo žiedo po visą stovyklos teritoriją. Taip pat šiai dienai buvo sugalvota nepaprasta užduotis. Dar ryte kiekvienas gavo lapelį su žmogaus vardu ir užduotimi, kurią turėjo atlikti. Tai buvo nuoširdūs siurprizai, komplimentai, dėmesys ir pan.

Pabaigoje vakaro programos, susėdę ratu, stovyklautojai pasidalino mintimis ar žmonės jautė, kas jų slaptas draugas ir kaip pačiam sekėsi juo būti bei bendroje maldoje prašė palaimos savo artimiems žmonėms.

Maloniai pavargę, su šypsena veide stovyklautojai keliavo į sapnų karalystę. Stebuklingas vakaras prisipildė lietuvių liaudies dainų, šokių, tradicijų, papročių, juoko, džiaugsmo, šilumos, šviesos ir meilės.

 ŠEŠTA DIENA. GAILESTINGUMO DIENA.

„Būkite malonūs, gailestingi, atlaidūs vieni kitiems, kaip ir Dievas Kristuje atleido jums.“ (Ef 4,32)

     Gailestingumo dienos rytas: muzikinis pabudimo ritualas, žvali mankšta, savitvarka, pusryčiai. Veiklos prasideda nuotaikų akvariumu, dienoraščio kūrimu, linkėjimų rašymu.

     Katechezė prasidėjo įprastai. Giesmė, gailestingumo ir Šventojo rašto vietų aptarimas, bet praktinė dalis buvo stebinanti. Auklėtojai atsivėrė vaikams ir dalinosi savo gyvenimiška patirtimi, taip pagilindami gailestingumo, atgailos, suvokimo, tvirtumo ir tikėjimo reikšmę.

     Socialinė veikla „Skanios derybos“- vaikai mokėsi, kaip galima ramiai priimti bendrą sprendimą ir atsisakyti greito ir savanaudiško problemos sprendimo būdo. Stiprino ir ugdė gebėjimą bendradarbiauti ir susitarti, atsižvelgti į kito nuomonę, spręsti problemas derybų būdu. Kūrė draugiškus tarpusavio santykius. Suskirstyti poromis gavo po vieną sausainį ir turėjo priimti sprendimą, kas jį suvalgys. Refleksijos metu aptarti sprendimai ir jausmai veiklos metu ir po jos.

     Po pietų, poilsio ir maudynių sujudo visi stovyklautojai, nes prasidėjo pasiruošimas vakaro programai – Kaziuko mugei - Kermošiui. Kiekvienas dalyvis rinkosi pardavimų vietą, gamino rankdarbius, galvojo paslaugas bei žaidimus. Pardavimų firmos registravo savo verslą ir pateikę verslo planą bei įrodę savo verslo reikalingumą Vyriausiajam Angelų banko Archangelui gavo pradinį specialiųjų pinigų Angelitų neapmokestinamą paramą. Po jaudinančios įtampos, lakstymo, gamybos darbų, pasiruošimo darbų prasidėjo „Kermošius“. Turgavietėje pasirodė ir netikėti svečiai: Draugystė, Džiaugsmas, Bendrystė, Malonė, Meilė, Gailestingumas ir Tikėjimas. Šie pirkėjai buvo labai įdomūs. Kol pardavėjai neatspėdavo svečio vardo, tol jis nepirkdavo prekių ar paslaugų. O ten buvo visko: papuošalų, lesyklėlių paukščiukams, įvairios loterijos, lankstiniai, dirbiniai iš akmens, sporto paslaugos, komplimentai, būrimo salonas, gatvės šokiai net bilietai į teatrą. Po vakarienės dar buvo galimybė pasinaudoti paskutinės minutės pasiūlymu ir nusipirkti bilietą į spektaklį „Trys bobutės ir plėšikas“. Tai buvo tikra juoko bomba.

     Už surinktus pinigus vaikai turėjo galimybę aukcione nusipirkti įvairias paslaugas: pasaką prieš miegą, lopšinę, eksperimentų dirbtuvėlę, katę maiše, palapinės statymo kursus, naktines maudynes, vegetarišką vakarienę, arbatos vakarėlį, pusryčius į lovą. Vyko statymai ir paslaugų dalybos. Vaikai net susidėjo pinigėlius, jog galėtų nusipirkti vieną ar kitą patinkančią paslaugą. Po aukciono prasidėjo paslaugos, kurias teikė auklėtojai. Mažų ir didelių stovyklautojų tą vakarą laukė dar viena staigmena- naktinio filmo peržiūra. Taip baigėsi dar viena įspūdžių ir prisiminimų kupina diena.

   SEPTINTOJI DIENA. TIKĖJIMO DIENA.

„Tikėjimas užtikrina tai, ko viliamės, ir parodo tai, ko nematome.“ (Heb 1,1)

     Tikėjimo diena atnešė ilgesnį rytinį miegelį, švelnias pabudimo melodijas ir nusipirktas paslaugas Kermošiuje – pusryčiai į lovą.

     Veiklos prasidėjo paeiliui: nuotaikų akvariumas, dienoraštis, kur paskutinės dienos žiedlapio lapelis pabaigė kiekvieno būrio gėlės žiedą, dienos linkėjimai. Šlovinimo giesmėmis stovyklos dalyviai pradėjo atsisveikinimo popietę. Išsitraukę lapelius su vardu visi sėdo į bendrą ratą. Rato viduryje stovėjo kėdė. Ant jos sėdosi kiekvienas stovyklautojas ir buvo apdovanotas gražiausiais žodžiais, kuriuos socialinės veiklos metu „Statau savo namą“ parašė bendruomenės nariai. Šie žodžiai buvo įamžinti atvirutėje bei skaitomi garsiai palydint nuoširdžiais plojimais. Laukė ir didysis siurprizas, kurį mes patys padarėme  - laiškas su autorinio darbo voku, kuriame visi buvome paruošę septynis lapelius, kuriuose įrašėme nuostabius palinkėjimus, mintis atsižvelgdami į kiekvienos dienos intenciją. Tai buvo nuostabi šventė, kurioje pagerbtas ir pakylėtas pasijuto kiekvienas dalyvis...

     Pietūs, daiktų pakavimas, savitvarka ir apdovanojimai. Būriai už visos stovyklos metu atliktas įvairias veiklas, buvo įvertinti prizais: pirmosios vietos laimėtojai „Pirmasis stebuklas“ lėks su vėju kartingų trąsoje, antrosios vietos laimėtojai „Saulės ašaros“ puikiai leis laiką žaisdami boulingą  ir trečiosios vietos laimėtojai „Pandoros skrynia“ susitiks pasmaguriauti picerijoje. Visi dalyviai apdovanoti saldžiaisiais medaliais. Taip pat vaikai saldžiosiomis dovanomis padėkojo darbuotojams už gražiai praleistą laiką kartu. Po to vyko vaišės, tylios asmeninės padėkos ir nuoširdūs atsisveikinimai bei apgailestavimai, kad laikas būnant kartu labai greitai prabėgo ir ši stovykla jau baigėsi...

     Kiekvienas savyje išsivežė neaprėpiamą gausybę draugystės, džiaugsmo, bendrystės, malonės, meilės, gailestingumo ir tikėjimo dovanų.

Ataskaitą ruošė

Stovyklos vadovė Gintarė Masalskienė

 

Didžiausia padėka

Vilniaus m. savivaldybei dalinai finansavusiai mūsų vaikų vasaros poilsio  

programą  „Mes- Saulės vaikai“. 

  

 

VšĮ Lietuvos Katalikių moterų sąjungos vaikų ir jaunimo paramos centras

2019-06-22 ― 2019-06-27  Stovyklos „Viešpatie, tapk mano Draugu“ ataskaita

poilsiavietėje Vila Baluošas, Molėtų raj.

Saulėtą, šiltą birželio 22 dienos rytą Švenčionių rajone „Vila Baluošas“ prasidėjo Lietuvos katalikių moterų vaikų ir jaunimo paramos centro katalikiškoji stovykla „Viešpatie, tapk mano Draugu“. Šiais metais stovykla buvo orientuota į savęs, draugo, šalia esančių žmonių pažinimą. Derindami švento rašto skaitinius, katalikiškų filmų ištraukas, aktyvius mokymo metodus bei socialinius žaidimus, stiprinome vaikų tikėjimą, savivertę, plėtėme bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, ugdėme kūrybiškumą.

Kiekviena diena turėjo savo pavadinimą, intenciją ir dienotvarkę, kuri suskirstyta keliais etapais: dienoraštis (praeitos dienos prisiminimas ir aptarimas), katechezė, akademija, vakaro programa, vakaro malda.  Šiais metais programą papildė aktyvūs mokymo metodai bei socialiniai žaidimai. Vaikai pažadinti ukulėlės muzikos ir tradicinės žadinimo dainelės, rinkdavosi į mankštą paremtą vaikščiojimu pagal muziką. Laisvu laiku eidavome atsigaivinti, paplaukioti Baluošo ežere, žaisdavome įvairius sportinius žaidimus arba mėgaudavomės saulės voniomis. Vakarais vykdavo auklėtojų bei būrių vadų pasitarimas, kur buvo aptariami rūpesčiai, nuotaikos bei mintys. Veiklos buvo vertinamos taškais pagal kriterijus, taip pat kiekvienas būrys vertino kitus būrius po vakaro pasirodymo bei būriai vertino savo dienos veiklas pagal sukurtas taisykles.

 

Pirmoji diena „Kas aš esu?“ skirta savęs pažinimui. Intencija „Viešpats- mano ganytojas, man nieko netrūksta. Žaliose pievose Jis mane guldo , prie ramių vandenų mane gano” (23 psalmė 1-2 eil.). Susinešę daiktus ir įsikūrę kambariuose susirinkome bendrai, visi kartu sukurti stovyklos taisyklių, išklausyti ir pasirašyti instruktažo. Katechezės dalyje buvo pasitelkta ir aptarta Bruno Ferero istorija apie sąskaitą, kurią gauna žmogus nukeliavęs prie dangaus vartų. Turėjome galimybę apmąstyti ar tinkamai elgiamės, kalbame ir galvojame. Akademijos metu kūrėme popierines lėles, kurios atitiko mūsų jausmus, mintis, nuotaikas bei norus. Pasistiprinę, pailsėję ir aptarę būrių sudėtį, vaikai keliavo kurti būrių vėliavų bei prisistatymo. Šiais metais turėjome tris būrius: „Dievo mintis“, „Dievo paukščiai“, „Dangaus vartų sargai“. Pristatymo vertinimo kriterijai: estetika, kūrybiškumas, originalumas, atitinka temą, prisistatymas. Vakaro programos metu susipažinome su Joninių šventės papročiais ir tradicijomis. Atvykęs svečias Vilius Marma pamokė įvairiausių lietuvių liaudies šokių, žaidimų ir dainų. Vakare – Maldos laike meldėmės ir prašėme Dievo palaimos mūsų artimiesiems.

 

Antroji diena „Kas aš esu?“ taip pat skirta savęs pažinimui. Intencija “Nors einu per tamsiausią slėnį, nebijau jokio pavojaus, nes Tu su manimi” (23 psalmė 4 eil.). Katechezės tema-aš. Kiekvienas išklausęs Evangelijos pagal Luką istoriją “Muitininkas Zachiejus”, galėjo pamąstyti apie save. Dar labiau įsiklausyti, pažinti ir susipažinti su savimi padėjo medžio piešimas, socialinis žaidimas “Rankos”, kurio metu piešėme dvi savo rankų plaštakas. Ant vienos rankų pirštų rašėme stipriąsias savo savybes, tai kas sau pačiam patinka, ant kitos rankos pirštų- tai ką norime savyje pataisyti. Norintys gerąsias ir taisytinas savybes skaitė garsiai. Pasistiprinę ir pailsėję, akademijoje kūrėme žvakides. Maldos metu bandėme dar kartą pajausti savo vidinį aš, išgirsti tai kas geriausia, ką reikia pataisyti ir paprašyti Dievo pagalbos stiprinant savo „Aš“.Vakaro programa - “Legendų vakaras”. Būriai burtų keliu išsirinko legendas ir paruošė tris spektaklius : “Jūratė ir Kastytis”, “Neringa”, “Džiugas”. Paskutinis dienos akcentas- madų šou, kurio metu atsiskleidė tiek vaikų, tiek auklėtojų išmonė. Čia buvo romantiško jaunimo, gatvės mados, svečių šalių įvaizdžių atstovų, kurie keliavo auklėtojų-dizainerių kurtu podiumu, dalyvavo fotosesijoje. Po įtemptos dienos vadovų susirinkimo metu aptarėme geras ir taisytinas tos dienos akimirkas.

 

Trečioji diena “Kas Tu esi?” skirta draugo pažinimui. Intencija “Tu trokšti tiesos ir nuoširdumo, todėl mokyk mane išminties ligi širdies gelmių.” (51 psalmė 8 eil.). Katechezėje žiūrėjome filmo ištrauką, kuri sukurta Evangelijos pagal Matą  biblijos istorijos “Palyginimas apie sėjėją” pagrindu. Aptarėme tikėjimo tiesas bei žmonių skirtumus. Socialinėje veikloje “Suprantu Tave be žodžių” susiskirstėme poromis ir naudodami tik judesius bandėme išsiaiškinti partnerio pomėgius. Vėliau juos pristatėme stovyklautojams. Taip turėjome galimybę artimiau susipažinti su draugais. Artėjant vakarui savo kūrybiškumą tobulinome akademijoje, kurios metu darėme įspūdingas dėžutes-dovanas. Jų viduje įklijavome gražiausias stovyklautojo savybes, kurio vardą prieš tai ištraukėme burtų keliu. Dieną tęsėme linksmose orientacinėse varžybose, kur vaikai turėjo susiorientuoti ir atrasti užduočių atlikimo vietas. Reikėjo įveikti virvių sieną, sukurti repą pagal duotus žodžius, surinkti daiktus pagal pateiktą sąrašą, įveikti krepšinio rungtį bei supakuoti kiaušinį taip, kad nesudužtų. Vakaro programa- viktorina “Pasakų herojai atgyja”. Įvairaus pobūdžio užduotyse, būriai turėjo pademonstruoti žinias apie pasakas ir jų herojus. Jaukų vakarą praleidome prie laužo giedodami giesmes bei dainuodami įvairiausias dainas. Vakarą užbaigėme paparčio žiedo ieškojimu bei dienos aptarimu vadovų susirinkime.

 

Ketvirtąją dieną “Kas tu esi?” tęsėme draugo pažinimą. Intencija “Sukurk man tyrą širdį, Dieve, ir atnaujink manyje ištikimą dvasią.”(51 psalmė 12 eil.). Katechezės metu būriai vaidino epizodą “Palyginimas apie talentus” iš Evangelijos pagal Matą. Po pasirodymų aiškinomės kam padeda, kokius mūsų veiksmus palaiko Dievas.  Po skanių pietų ir vasariškų maudynių akademijos metu pynėme bendrą Viešpaties meilės širdį. Kiekvienas prisidėjome prie bendros kūrybinės užduoties, kurdami vieną spalvingą širdį. Vėliau vaikai ruošėsi talentų vakarui. Atskirai ar kartu kiekvienas turėjo galimybę parodyti savo talentus įvairiose srityse. Vėliau visų laukė pirtis, maudynės, vaišės prie laužo, paslaptingi pasakojimai, puikios giesmės ir dainos. Visi jutome artumą, meilę, šilumą, tarpusavio supratimą. Susirinkimo metu pasidžiaugėme puikiai pavykusia diena.

 

Penktoji diena “Visi kartu- mes jėga” ,mūsų kaip komandos pažinimo diena. Intencija “Pridera Tau, Dieve, šlovės giesmė. Tu lankai kraštą ir palaistai, padarai jį turtingą ir derlingą.”(65 psalmė 2, 10 eil.). Šią dieną sulaukėme Lietuvos katalikių dvasios vadovo kunigo Vytauto Rapolio, kuris paaukojo Šv. Mišias, o mes turėjome galimybę pašlovinti Dievą giesmėmis. Socialinės „Vienas už visus“ veiklos metu, būrys turėjo išlaikyti balioną ore, nenaudodami nei rankų, nei kojų. Taip buvo stiprinami komandinio darbo įgūdžiai, stiprinamas pasitikėjimas grupe. Po pietų ir poilsio laiko, akademijoje puošėme savo lėles, kurias gaminome pirmąją stovyklos dieną, dailinome dėžutes. Kalbėjomės apie svajones, mokėmės jas kurti ir užrašyti. Sporto šventės metu komandos vykdė įvairias užduotis, kuriose reikėjo ne tik sportiškumo, bet ir sumanumo. Varžybas vainikavo futbolo rungtynės su mūsų super didžėjumi mūsų laukiamu Vytautu ir jo draugu Deividu. Diena baigėsi įspūdinga diskoteka ir naktinio kino „Pažadas“ seansu. Po susirinkimo skirstėmės susimastę, bet puikios nuotaikos ir šviesių minčių.

 

Šeštoji diena „Visi kartu- mes jėga“. Intencija “Tu įgalini žemę auginti pasėlius. Juk Tu ją parengi! Gausiai palaistai jos vagas, sutrupini jos grumstus, suminkštini lietaus būriais, laimini augantį derlių.”(65 psalmė 10-11 eil.). Susidėję daiktus sėdome į ratą aptarti jau papuoštos lėlės jausmų, norų ir svajonių. Atlikome socialinę veiklą “Paslaptis”, kur vaikai dėkojo draugams, taip pat dovanojome dėžutes su gražiausiais žodžiais, taip pastiprindami draugo gerąsias savybes.  Toliau vyko būrių apdovanojimai pagal surinktus taškus per visą stovyklavimo laiką. Taigi, pirmoji vieta – “Dievo mintis”, antroji- “Dievo paukščiai”, trečioji- “Dangaus vartų sargai”. Po apsikabinimų ir meilės prisipažinimų, kupini šviesos, meilės ir šilumos išvykome namo.

Dievo planas - kad žmogus būtų žmogumi ĮVYKDYTAS.

 

 

 

 Projekto pavadinimas: „Ateisiu tavęs pasitikti“


Projekto data -
2018 m. balandžio mėn. iki 2018 m. rugsėjo mėn.

Projekto tikslasugdyti vaikų globos namų globotinius (rūpintinius) dvasiškai stipriomis asmenybėmis, praplečiant akiratį, puoselėjant lietuvišką – krikščionišką kultūrą bei formuojant krikščioniškas vertybes, lietuvybę, mokyti prasmingai ir turiningai praleisti laisvalaikį.

Projekto uždaviniai:

1. Meilės Dievui ir artimui dvasioje stiprinti jauną asmenybę;

2. Puoselėti lietuvišką – krikščionišką kultūrą, bei vertybes, lietuvybę ir tradicijų tęstinumą;

3. Formuoti krikščioniškas vertybes gyvenime;

4. Mokyti prasmingai ir turiningai praleisti laisvalaikį, pozityviai elgtis įvairiose situacijose.

Projekto dalyviai – VšĮ LKMS vaikų ir jaunimo paramos centro vaikų globos namų globotiniai. Iš viso projekte dalyvaus 30 -32 globotinių.

1.     SUMA, KURI BUVO GAUTA PROJEKTUI:

Projektui gavome 3000 JAV dolerių.

2.     DATA, KADA PARAMA BUVO GAUTA:

Paramą gavome 2018 m. birželio 20 d.

3.     KAIP PARAMA BUVO GAUTA – TIESIOGIAI Į ĮSTAIGOS SĄKAITĄ, AR PER ARKIVYSKUPIJĄ/ VYSKUPIJĄ/ VIENUOLIJĄ?

Parama gauta banko mokėjimo pavedimu, tiesiogiai į VšĮ LKMS vaikų ir jaunimo paramos centro sąskaitą iš Vilniaus arkivyskupijos sąskaitos.

4.     VEIKLOS ATASKAITA.

Įvykdyti 2018 m. pavasario – 2018 m. rudens katalikiški renginiai:

Eil. Nr.

Renginio pavadinimas

Vieta

Data

1

Ateitininkų kuopos susitikimas

Vilnius, Aušros Vartų g. 12

2018-04 /09

2

Vaikų dalyvavimas ir giedojimas Šv. Mišiose.

Vilniaus m. bažnyčios

2018-04 /09

3

Tiberiados bendruomenės organizuojama Velykų stovykla.

Baltriškių kaimas, Zarasų rajonas.

2018-03-29/ 2018-04-01

4

Moksleivių ateitininkų pavasario akademija „Aukso vidurys“

Kauno Juozo Urbšio gimnazija

2018-04-04/06

5

Ateitininkų federacijos suvažiavimas

Ateitininkų rūmai, Laisvės al. 13, Kaunas

2018-04-07/06

6

Bendruomeninių vaikų globos namų renginys Vaikų velykaitės

M. Balinskio 6, Vilnius

2018-04-14

7

Dalyvavome projekte „Būkime kartu prie stalo“ , kur kartu su projekto vadovais susitikimo su LR Prezidente Dalia Grybauskaite

Rrestorane Cozy, esančiame Domininkonų g. 10, Vilniuje

 

2018-04-23

8

Krikščioniškosios muzikos festivalis – konkursas „Meilės giesmės".

Vilniaus Maironio progimnazija

2018-04-27

9

Tiberiados bendruomenės organizuojama stovykla „Pjūties vaikų pavasario savaitgalis“

Baltriškių kaimas, Zarasų rajonas.

2018-04-28/29

10

Tiberiados bendruomenės organizuojama stovykla „Paauglių savaitgalis“

Baltriškių kaimas, Zarasų raj.

2018-05- 05/06

11

Dalyvavimas Lietuvos katalikių moterų sąjungos Motinos dienos 90-ųjų metinių minėjimo koncertinėje programoje

Kristaus Atsimainymo Katedra, Kaišiadorys

2018-05-06

12

Rekolekcijos vaikams Šv. Jono apaštalinių seserų Viešpaties Apreiškimo vienuolyne

 Senieji Trakai, Pilies g. 1

2018-05-19/20

13

Rekolekcijos vaikams Šv. Jono apaštalinių seserų Viešpaties Apreiškimo vienuolyne

 Senieji Trakai, Pilies g. 1

2018-05-26/27

14

Katalikiškoji stovykla „Malda – kelias į meilę“

Poilsiavietė “Karališka vila” Paungurių kaimas, Trakų raj.

2018-06-25/29

15

Ateitininkų federacijos sąskrydis „Įkvėpti ateities“

Ateitininkų stovyklavietė, Berčiūnai, Panevėžio raj..

2018-07-07/08

16

Moksleivių ateitininkų žygis po Aukštaitiją „Pasūdyk Lietuvą“

Aukštaitija

2018-07-08/12

17

Vilniaus Šv. Jono Bosko parapijos dieninė vaikų saleziečių stovykla

Erfurto g. 1, Vilnius

2018-07-09/22

18

Vilniaus Šv. Jono Bosko parapijos vaikų saleziečių stovykla

Ignalinos raj. Tverečiaus kaimas

2018-07-31/ 2018-08-07

19

Katalikiškoji Berčiūnų ateitininkų stovykla vaikams

Ateitininkų stovyklavietė, Berčiūnai, Panevėžio raj.

2018-08-02/11

20

Tiberiados bendruomenės organizuojama tarptautinė stovykla su jaunimu iš Belgijos

Zarasų raj., Baltriškių kaimas

2018-08-11/15

21

Moksleivių ateitininkų vasaros akademija „ 5 Valstybės drambliai“

Kėkštai, Kretingos raj.

2018-08-24/29

22

VCUP Apdovanojimų Koncertas skirtas piešinių konkurui 100 metų Lietuvai

VCUP, Vilnius

2018-09-13

23

Jaunimo susitikimas su popiežiumi Pranciškumi

Katedros a., Vilnius

2018-09-22

24

Tiberiados bendruomenės organizuojama Šv. Pranciškaus stovykla – savaitgalis jaunimui „Laisvai dovanoju savo gyvenimą“

Zarasų raj., Baltriškių kaimas

2018-09-28/30

 

 

Projekto pavadinimas: „Dievas tegali mylėti“

Projekto data -  2017 m. spalio mėn. iki 2018 m. kovo mėn.

Projekto tikslas – ugdyti vaikų globos namų globotinius (rūpintinius) dvasiškai stipriomis asmenybėmis, praplečiant akiratį, puoselėjant lietuvišką – krikščionišką kultūrą bei formuojant krikščioniškas vertybes, lietuvybę, mokyti prasmingai ir turiningai praleisti laisvalaikį.

Projekto uždaviniai:

  • Ugdyti globotinius (rūpintinius) savarankiškomis asmenybėmis;
  • Išsaugoti kalendorinių švenčių, tautinių tradicijų, papročių, krikščioniškos kultūros bei vertybių gyvybiškumą;
  • Atskleisti vaikams kiekvienos kalendorinės šventės šiuolaikiškumą, dvasinę, dorinę, estetinę, tautinę, bendražmogišką vertę, jos svarbą šeimos ir bendruomenės gyvenime.

Projekto dalyviai – VšĮ LKMS vaikų ir jaunimo paramos centro vaikų globos namų globotiniai. Iš viso projekte dalyvavo 30 globotinių.

Suma, kuri buvo gauta projektui:
3000 USD (2533,78 Eur.)

Data, kada parama buvo gauta:
2017 m. lapkričio 16 d.

Kaip parama buvo gauta?

Parama gauta banko mokėjimo pavedimu, tiesiogiai į VšĮ LKMS vaikų ir jaunimo paramos centro sąskaitą iš Vilniaus arkivyskupijos sąskaitos.

VEIKLOS ATASKAITA.

Įvykdyti 2017 m. rudens – 2018 m. pavasario katalikiški renginiai:

Data

Renginio pavadinimas

Renginio vieta

Dalyvauja

2017-09-30

Lietuvos katalikių moterų sąjungos 100-osios metinės. 

Kaišiadorių sielovados centras, Birutės g. 9, Kaišiadorys

Visi vaikai

2017-10-14/15

Vilniaus krašto ateitininkų kuopų dienos ”Šokantys lapai”

Dūkšto vidurinė mokykla, Dūkštas, Ignalinos raj.

Dalyvavo 4 vaikai.

2017-10-21/22

Pjūties vaikų rudens savaitgalis.

Tiberiados bendruomenėje. (Baltriškių kaime, Zarasų raj.).

Dalyvavo 4 vaikai.

2017-10-27

Rudenėlio šventė. Sveiko maisto vakaronė.

M. Balinskio g. 6, Vilnius

Dalyvavo visi vaikai.

2017-10-28/29

Paauglių savaitgalis

Tiberiados bendruomenėje. (Baltriškių kaime, Zarasų raj.).

Dalyvavo 4 jaunuoliai

2017-11-11

XVI Šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalis ”Sielos”

Naujoji Akmenė.

Dalyvavo visi vaikai.

2017-11-17/19

Vilniaus krašto ateitininkų stovykla Aušros Vartų savaitgalis 2017 ”Meilė prasideda namuose”

Vilniaus Jezuitų gimnazijoje, Augustijonų g. 5, Vilnius.

Dalyvavo 9 vaikai.

2017-12-15

Advento vakaras ” Aš Esu Gyvasis...”

M.Balinskio g. 6, Vilnius.

Dalyvavo visi vaikai.

2017-12-28 – 2018-01-01

Moksleivių ateitininkų žiemos akademija ”Pašaukimas. Įrašyta širdyje.”

Telšių ”Džiugo” gimnazijoje, Sedos g. 29, Telšiai

Dalyvavo 2 vaikai.

2018-01-02

Vilniau pilių valstybinio kultūrinio rezervato direcijos Edukacinės programos ”Lietuvos valstybės simboliai” renginys ”Mūsų trispalvė”

M.Balinskiog. 6, Vilnius

Dalyvavo visi vaikai.

2018-01-04

Naujametinis renginys ”Trijų karalių belaukiant...”, ”Talentų šou”.

LK Vilniaus įgulos karininkų ramovėje, Pamėnkalnio g. 13, Vilnius.

Dalyvavo visi vaikai.

2018-01-20/21

Pjūties vaikų žiemos savaitgalis

Tiberiados bendruomenėje. (Baltriškių kaime, Zarasų raj.)

Dalyvavo  4 vaikai.

2018-02-16/18

Tiberiados bendruomenės  Paauglių savaitgalis

Šv. Kristoforo progimnazijoje, Kalvarijų g. 87, Vilnius.

Dalyvavo  4 vaikai.

2018-02-19

Lietuvos 100-mečio minėjimas.

M.Balinskio g. 6, Vilnius

Dalyvavo  visi vaikai.

2018-03-2/4

Vilniaus krašto Ateitininkų Šv. Kazimiero savaitgalis

Vilniaus Jezuitų gimnazijoje, Augustijonų g. 5, Vilnius.

Dalyvavo 8 vaikai.

2018-03-04

Kaziuko mugė 2018, Vilnius. Dalyvavo 16 vaikų.

Vilnius.

Dalyvavo vusi vaikai.

2018-03-17

Piligriminė kelionė ”Pasitikėjimo piligrimystė su Taize giesmėmis Anykščiuose”

Anykščių Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje, Vilniaus g. 8, Anykščiai.

Dalyvavo visi vaikai.

2017-10 mėn. – 2018-03 mėn.

Jaunimo Šlovinimo vakarai bendruomeniniuose vaikų globos namuose.

M.Balinskio g. 6, Vilnius

Dalyvavo visi vaikai.